Ilmar Köök läheb Ukraina turule

Mariliis Pinn 05. detsember 2006, 09:50

Odessasse sanatooriumi ehitada kavatsev
Ilmar Köök peab Eestit Ukrainale üheks paremaks nõuandjaks. Ise läheb ta sinna
enda sõnul aitama, mitte kasumit korjama, kirjutas Virumaa Teataja.

Kui sobiv maatükk leitakse, peaks kas 2009. või 2010. aastal Ukrainasse Odessa lähedale Musta mere äärde umbes seitsmele hektarile kerkima Ilmar Köögi eestvedamisel sanatooriumikompleks neljasajale inimesele, mis pakuks hoolekande-, sanatooriumi-, taastusravi ja ka spaateenust. Ehitus läheks maksma hinnanguliselt kolmsada kuni nelisada miljonit kroon.

Ukraina pool ise on sellest väga huvitatud. Rajatav kompleks tooks palju kasu kohalikele, kes saaks seal tööd või edeneks seetõttu nende äri.

"Kui majanduslikust küljest rääkida, siis oleks ühe inimese kohamaksumus väiksem kui Eestis, nii umbes 2000-4000 krooni. Ja mult on ka küsitud, kas ma tulen üldse välja. Kuid saame seal kasutada päikeseenergiat ja maakütet, mida Eestis ei saa, ja see teeb hinna madalamaks," ütles Köök.

Aga miks sinna ja mitte Eestisse? Eestis on ligi 130 hoolekandeasutust ja vananejate hulk saavutab varsti mingi stabiilsuse. Nii et sellist suurt kompleksi siia rajada pole vaja. Köögi sõnul kerkiks kompleks tema oma investeeringutest, teiste firmade abiga ja Euroopa Liidu rahaga. ELis on Ukraina ja selle areng ikkagi praegu prioriteet. Samas saaks kaasata ka Eestist kogenud õppejõude, kes korraldaksid kursuseid personalile. Ja miks ka mitte tuua sealt praktikale töötajaid meie hooldekodudesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. December 2006, 09:50
Otsi:

Ava täpsem otsing