Joakim Helenius ostis kogemata osaluse kohalikus lehes

06. detsember 2006, 15:13

Investeerimispankur Joakim Helenius omab
osalust kohalikus lehes Nädaline.

Heleniuse sõnul sai ta Nädalise 35%-ks osanikuks Kaiu farmi ostmisega. Nimelt omas Kaiu farm 35% Nädalisest. Teadlikult ei olnud tal plaanis ajalehte osta. Heleniuse ettevõte Trigon Capital on lehe suurim osanik, ülejäänud osa Nädalisest kuulub Nädalise ajakirjanikele.

Helenius eitas eelmisel nädalal Eesti Päevalehes avaldatut uudist nagu kavatseks Oliver Kruuda osta ära Nädalise. "Me ei müü seda," ütles ta. Tal ei olnud aimugi, kus selline kuulujutt võis alguse saada.

Ärimees märkis, et ta ei kavatse sekkuda lehe tegevusse, vaid jääb eeskätt passiivseks omanikuks: "Demokraatlikus riigis on ajakirjandus rohkem kui lihtsalt äri. Ärimehed, kes omavad meediaväljaandeid, ei tohiks mingil juhul sekkuda nende tegevusse."

Helenius ütles, et on võimalik, et ta ka tulevikus võib osta meediaväljaandeid. "Kui keegi teeks sellise pakkumise, siis me kindlasti vaataksime seda," ütles ta. Otseseid plaane tal siiski enda sõnul praegu ei ole. Helenius rõhutas, et meediaväljaannete ostmisel jääks ta alati passiivseks omanikuks.

Helenius kavatseb kohtuda Nädalise ajakirjanikega, et arutada ajalehe plaane, samas ei ole Trigon Capitalil praegu plaanis teha investeeringuid Nädalisesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2006, 15:37
Otsi:

Ava täpsem otsing