Börsile pürgiv Eurochem avas Sillamäel terminali

Mariliis Pinn 07. detsember 2006, 08:20

Venemaa suurim mineraalväetiste tootja
Eurochem avas Sillamäel ligi 190 miljonit krooni maksva terminali, mille kaudu
plaanitakse vedada miljon tonni keemiatooteid aastas.

"Kaks ja pool aastat tagasi mõtlesime sellele, aasta tagasi alustasime ehitust ja nüüd avame," rõõmustas Eurochemi juhatuse liige Pavel Jakovlev, kes vastutab logistika ja hangete eest. "Me ei ole poliitikas, oleme vaid äris," ennetas Jakovlev küsimust, miks ehitati terminal Venemaaga kehvades suhetes olevasse Eestisse, kirjutas Äripäev.

Sellist sadamat ei olnud võimalik ehitada Peterburi lähedale Ust-Luugale, kus pinnas on soisem. Lisaks on Sillamäe Venemaale lähim Euroopa Liidu sadam. "Siia ehitada oli lihtsalt odavam," tõdes Jakovlev.

Juba on plaanis suurendada võimsust järgmisel aastal 1,5 miljoni tonnini ja investeerida 6 miljonit eurot ehk ligi 94 miljonit krooni. Spirini sõnul käivad veel läbirääkimised tarnijatega toodete üle, kõneluste tulemusest sõltub, millise kaubagrupi jaoks laiendus ehitatakse.

Praegu veetakse Sillamäe kaudu peamiselt metanooli, kuid lähiajal alustatakse ümber laadima ka teisi naftakeemiatooteid, nagu äädikhape, vinüülatsetaat, butüülatsetaat, tolueen ja monoetüleenglükool.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. December 2006, 08:20
Otsi:

Ava täpsem otsing