Lang: Tallinn saab uhke mereäärse kohtupalee

Annika Matson 08. detsember 2006, 11:54

Justiitsminister Rein Lang ütles täna
Patarei ja lennusadama ala arendamise ühiste kavatsuste protokolli
allkirjastades, et piirkonda kerkib ka kohtupalee.

Lang märkis, et kohtumaja tuleb isegi uhkem, kui seda on Helsingil. "Liivalaia kohtumajas on juba piinlik istungeid läbi viia. Neile lepingutele siin oleksime me pidanud juba ammu alla kirjutama," märkis Lang. Ta lisas, et uue kohtumaja arhitektuurikonkurss kuulutatakse välja järgmise aasta mais.

Kohtumaja kõrvale tuleb meremuuseum. Kultuuriminister Ravo Palmaru sõnul võidavad allakirjutatavast ühiste kavatsuste protokollist kõik inimesed. "Meremuuseum kolib õigesse kohta, tehakse korda vanad angaarid, ning rahvas saab lõpuks näha õiget sõjalaevastikku. Rakendust leiab ka Rüütelkonna hoone," märkis Palmaru.

Ala on 14 hektari suurune ja Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimehe Jaak Saarniitu
sõnul ei ole plaanis sinna elamuid ehitada. Lisaks tuleb endise Patarei vangla alale ka vabaajakeskus. Sama ala korrastamise käigus tehakse korda ka Kalamaja ümbersõidutee.

Kuna maa-ala kohta pole veel detailplaneeringut, siis RKAS korraldab ja rahastab kogu ala arendamiseks kaheetapilise arhitektuurikonkursi, kaasates žüriisse Eesti Arhitektide Liidu ja Tallinna linna esindajad. Konkursi lõpptähtajaks on planeeritud 2008. aasta suvi. Konkursist lähtuvalt koostatakse detailplaneering, mis peaks valmima 2010. aastal. Kuna tähtajad on seotud riigihangete läbiviimisega, siis võib ajakavas tulla muudatusi.

Ala lammutamine loodetakse lõpetada 2007. aasta märtsiks.

Ühiste kavatsuste protokolli allkirjastasid täna Suure Tõllu pardal kultuuriminister Raivo Palmaru, justiitsminister Rein Lang ning Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimees Jaak Saarniit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. December 2006, 12:32
Otsi:

Ava täpsem otsing