Endine Rakvere linnaarhitekt: mind on tahetud kahel korral ära osta

11. detsember 2006, 10:21

Kõrghoone ehitamine väikelinna on kui tule
kasutamine: see võib soojendada, aga ka valusasti kõrvetada. Samuti puutub selle
ametis kokku äraostmispakkumistega.

Rakvere endine linnaarhitekti ameti maha pannud Oliver Alveri sõnul on see amet raske, teda on üritatud kahel korral ka ära osta, kirjutas Virumaa Teataja. "Mõned suurfirmad näiteks kasutavad sellist läbisurumise taktikat, et algul tuleb inimene sõbralikult ja kui läbi ei lähe, siis teine inimene, kes on kuri: karjub, kasutab hirmutamistaktikat. Kui ka see läbi ei lähe, tuleb eelmine inimene tagasi."

Alveri sõnul tuli ühel korral üks Tallinnaga seotud ettevõte, kelle esindajad tulid, kutsusid ikka välja ja tegid juttu, et asjad kiiremini liiguks ja üritati juttu tasuni viia. "Teisel korral oli üks võõramaine kodanik, kes samamoodi tahtis mind kõigest hingest kontorist välja meelitada. Sain siis juba aru mida ta soovib. Piinlik olukord. Ja solvav," märkis Alver.

Peale Alveri ametist lahkumist on linnavalitsus andnud loa algatada hulga detailplaneeringuid, näiteks Oleg Grossile ja Märt Otsale kõrghoone rajamiseks, kirjutas Virumaa Teataja. "Ma ei ole kunagi kõrghoonetele kindlalt “ei” öelnud. Julged ideed mulle meeldivad ja ma põhimõtteliselt toetan neid. Kui rääkida sellest Oleg Grossi kõrghoonest, siis see on selline tulega mängimine - võid hirmsasti kõrvetada, aga sellest tulest ka palju sooja saada," kommenteeris Alver.

Kuid tema sõnul seda ei tasu loota, et Rakveres tuleks nii palju kõrghooneid kui Tallinnas, kus need üksteist juba täiendavad ja koledamad ära peidavad. Tuues välja Tallinnas asuva Maakri maja, nimetades seda "plekist kolakaks."

"Esiteks toppas isiklik areng. Teiseks tundsin, et välja käidud mõtted ei teostu. Kõik jäid võimukoridoridesse toppama. Puudus hea koostöö ja selged läbi räägitud perspektiivid. Kolmandaks on vaja linna planeerides meeskonda. Ma väsisin üksi töötamisest. Neljandaks on linnaarhitekti töö emotsionaalselt väga raske. Linnaarhitekti ametis sa palju sõpru ei võida, see on täiesti selge," kommenteeris Rakvere linnaarhitekti ameti maha panemist Oliver Alver.

"Olen mõelnud, et piletikontrolör on veel “hullem inimene - temal on halva inimese märk raudselt küljes, ja seda tööd on väga raske teha," lisas Alver.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. December 2006, 12:30
Otsi:

Ava täpsem otsing