Majanduskasvu tõttu hilinevad hommikused lehed

Mariliis Pinn 19. detsember 2006, 09:10

Samal ajal kui suurem osa ettevõtjaid
lõikab majanduskasvust kasu, kannatab ajalehti koju kandev AS Express Post
tööjõupuuduse käes ning uudised potsatavad tellijate kirjakasti üha hilisemal
hommikutunnil, kirjutas Äripäev.

"Eriti raske on praegu seetõttu, et on haiguste aeg ja asenduskandjaid leiame vaid oma töötajate hulgast, kes lisaks tavapärasele piirkonnale peavad lehed vedama ka lisapiirkonda," rääkis Express Posti tegevjuht Sven Suurraid.

Tallinnas, Tartus ja Pärnus ajalehti laiali kandva Express Posti juht kurtis, et majanduskasvu tõttu tekib uusi töökohti kõikjal nagu seeni pärast vihma ja lihttööga on võimatu inimesi ligi meelitada. "Samas on meie palgal isegi paar firmajuhti, kes jõusaalis käimise asemel lisaraha eest posti laiali veavad," märkis mees.

Kuigi Suurraid arvab, et ajalehte ei saa pärast kella 10 veel vanapaberiks nimetada ja varahommikul võiks olulised uudised hankida hoopis veebiväljaannetest, on kliendid hilinevate lehtede pärast pahased.

"Juba kaks kuud on igal hommikul jama lehtede kättesaamisega," pahandas sisustustehnoloogiafirma OÜ Stratus juhataja Arvo Ründva, kes on harjunud enne tööleminekut lehti lugema ja pöördus isegi tarbijakaitsesse.

Ründva sõnul saab tema lehed kätte kell 8.30, kuid teda rahuldav aeg oleks hiljemalt 7.45. "Ma ei taha vaevata oma pead sellega, kas lehed saabuvad õigel ajal. See protsess peaks olema niisama loomulik nagu hommikune hambapesu," kurtis mees.

ASi Eesti Post äriprojektide juht Kaupo Järve tunnistab samuti tööjõupuudust, kuid firma on korraldanud töö nii, et see ei sõltu eriti kellaaegadest. "Meie veame lehti eelkõige maapiirkondadesse ehk igale poole, kuhu Express Post ei lähe," selgitas Järve ja lisas, et leht peab tellijani jõudma alles kella neljaks päeval.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. December 2006, 09:10
Otsi:

Ava täpsem otsing