Eestlased on Soomes löögi alla sattunud

19. detsember 2006, 08:28

Soomes töötavate eestlaste auto langes
kohalike huligaanide ohvriks. Asjaosalistele tundub, et eestlastesse suhtutakse
põhjanaabrite juures paiguti suisa vaenulikult. Välisministeerium ja Soome
politsei peavad teemat meediamulliks.

Hankos tööl olev Nikolai Liiv ja ta kaaslased on nõutud. Huligaanid peksid ühe töökaaslase sõiduauto segi, kuid korralikku abi ei saa nende sõnul isegi politseilt. Mehed, kes pöördusid ka Eesti saatkonna poole, peavad tunnistama, et nende ja kohalike elanike vahel on viimasel ajal olnud pingeid, kirjutas SLÕhtuleht. Mõni nädal varem põlesid Helsingis eestlaste autod, siis kinnitas politsei, et sõidukid süttisid ise, ja nimetas rahvustevahelist konflikti meedia väljamõeldiseks. Samal seisukohal on Eesti välisministeerium.

«Juba varem tulistati meie autot värvikuulidega. Siis pani omanik selle seisma ühte sellisesse sisehoovi, kus ka politsei oma autosid hoiab,» räägib Liiv. Just seal parklas, kus seadusesilmigi liigub, võtsid rüüstajad Eesti numbrimärkidega auto põhjalikult ette.

«Neljapäeva öösel murti autosse sisse ja pärast seda peksti sõiduk ilmselt raudkangidega täiesti puruks. Autost pole enam midagi järel,» ütleb Liiv. Kohale kutsutud politsei ei teinud aga sündmuspaigal ühtegi pilti ega võtnud sõrmejälgi.

Mõni nädal tagasi süttis Helsingis kaks eestlaste autot. Ehkki politsei kinnitas hiljem auto omanikule Tiiu Reitelile ja ta pojale Jakole, et sõiduk läks ise põlema, on eestlased veendunud: juhtunu taga on kohalike asukate kuri käsi.

Välisministeerium kinnitas eile, et eestlastevastased teod Soomes pole sagenenud ning viimased sündmused on vaid üksikjuhtumid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. December 2006, 08:48
Otsi:

Ava täpsem otsing