Tallinn annab Harjumäe üürile

19. detsember 2006, 13:03

Tallinna linnavalistus soovib seni
suhteliselt tühjana oleva Harjumäe muuta atraktiivseks linlaste kooskäimise
kohaks, selleks kuulutatakse juba lähiajal välja Harjumäe kõlakoja
läbirääkimistega pakkumise teel kümneks aastaks üürile andmise tingimused.

Homsel linnavalitsuse istungi eelnõus on sätestatud, et Harjumäe kõlakoda remonditakse ja renoveeritakse kooskõlas muinsuskaitse eritingimustega, teatas Tallinna linnavalitsus. Konkursi võitjal on kohustus investeerida ühe aasta jooksul peale lepingu sõlmimist vähemalt viis miljonit krooni ja linnale tasuma ühe ruutmeetri eest üüri 25 krooni.

Harjumäe kõlakoja läbirääkimistega pakkumise võitja väljaselgitamisel on lisaks üüri suurusele üheks oluliseks tingimuseks ka pakkuja eelnev tegutsemiskogemus muinsuskaitselist väärtust omavate objektide opereerimisel. Samuti on oluline esitada äriplaan kõlakoja kasutuse kohta. Tallinna linnavalitsuse korralduse eelnõuga määratakse Harjumäe kõlakoja kasulikuks pinnaks 176,5 ruutmeetrit.

Tallinna linnapea Jüri Ratas ütles, et praegune linnavalitsus on mõelnud Harjumäe taaselustamisele juba pikka aega. "Koht, mis asub meie esindusväljakust linnulennult 100 meetri kaugusel on täna peaaegu inimtühi. "Meie üks soove on, et elu vanalinna ja selle ümbrusesse senisest rohkem tagasi tuleks," tõdes Ratas.

Abilinnapea Taavi Aas rõhutas, et linn ei otsi suurima hinnaga pakkujat, vaid parimat lahendust. "Kindlasti pole meie eelistus eliitrestoran vi merevaigumüüjad," ütles Aas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. December 2006, 13:07
Otsi:

Ava täpsem otsing