Jukos saab jälle vastu päid-jalgu

28. detsember 2006, 13:36

Vene võimud tegelevad veel ühe
kriminaalasjaga juba vangis istuva Jukose eksjuhi Mihhail Hodorkovski suhtes,
seostavad firma endist juhtivtöötajat Litvinenko mõrvaga ja kohus saatis vangi
ettevõtte juristi.

Hodorkovski ja endine Menatep-panga juht Platon Lebedev on toimetatud vangilaagrist ülekuulamiseks Tšitaasse, teatas advokaat Juri Šmidt ajakirjandusele. Tema sõnul on Hodorkovski kahtlustatav nafta riisumises Jukose tütarfirmadest ning sellele järgnenud raha legaliseerimises annetuste kaudu ühiskondlikule organisatsioonile "Otkrõtaja Rossija" ("Avatud Venemaa"). Eile keeldusid Hodorkovski ja Lebedev ütluste andmisest ja nõudsid uurijate taandamist, kuna nood on Kremlist sõltuvad.

Ametliku teate kohaselt seostab Vene prokuratuur Jukose üht endist juhtfiguuri Leonid Nevzlinit endise Vene luuraja Aleksandr Litvinenko mõrva tellimisega. Vene võimud astuvad samme, et taotleda välisriikidelt rasketes kuritegudes kahtlustatavate väljaandmist, teatas prokuratuur. Nevzlin elab Iisraelis. Tema esindaja nimetas prokuratuuri väiteid naeruväärseks ning reageerimist mitte vajavaiks, edastas Reuters.

Moskva linnakohus keeldus edasi lükkamast Jukos-Moskva juristile Svetlana Bahminale mõistetud kuue ja poole aastase vanglakaristuse täitmist. Advokaadid taotlesid karistuse täideviimise edasilükkamist üheksaks aastaks, kuni Bahmina noorim laps on saanud 14 aastaseks, edastas svobodanews.ru. Jurist mõisteti süüdi 8 miljardi rubla riisumises firmalt "Tomskneft" ja maksudest kõrvalehoidmises.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. December 2006, 13:36
Otsi:

Ava täpsem otsing