Üks küsimus

Lehi Aganits 02. aprill 2007, 00:00

Kevadiste soojade ilmade saabudes ärkavad taimed talveunest ja alustavad kasvu. Kõik taimed vajavad normaalseks kasvuks ja arenguks toitaineid.

Puid, põõsaid ja püsikuid tuleks väetada üsna pea pärast lume sulamist, kui püsisoe on saabunud. Taimed vajavad kasvuks nii makro- kui ka mikroelemente. Lihtsaim viis taimele vajalike toitainete andmiseks on väetada neid granuleeritud kompleksväetistega. Väetis puistatakse ringikujuliselt ümber taime.

Graanulid lahustuvad niiskuse mõjul mullas. Kui kevad on väga soe ja kuiv, tuleks taimi ka kasta, see aitab taimedel väetist paremini omastada.

Soovitan kasutada Kemira väetist Aia Kevad. Selle väetise kasutamine on väga lihtne. Sobib kogu aia väetamiseks (dekoratiivtaimed, köögiviljataimed, marjakultuurid, viljapuud).

Sisaldab kõiki taime kasvuks vajalikke põhi- ja mikrotoitaineid. Väetise valmistamisel on arvestatud ka sellega, millistes kliimatingimustes Eestis taimed kasvavad.

Valida on eri suurusega pakendite vahel 1 kg, 5 kg, 10 kg, 20 kg. Kulunorm 1 kg 20 m2 kohta.

Eraldi on olemas ka väetis hapulembeste taimede kevadiseks väetamiseks. Väetist Aia Kevad Hapulembestele soovitan kasutada okaspuude, rododendronite, asaleade, hortensiate, pohlade ja põõsasmustikate väetamisel. Pakendid 1 kg, 5 kg, 10 kg. Kulunorm 1 kg 25 m2 kohta.

Erilisemat hoolitsust vajab aias muru.

Murupinnal lastakse veidi kuivada ning seejärel rehitsetakse see üle. Muru väetatakse, kui murupind muutub roheliseks. Soovitan kasutada Kemira väetist Muru Kevad.

Väetis on tehtud kiiremini lahustuvast ja peenemast graanulist, seetõttu ei pea muretsema, et graanulid jäävad muru pinnal näha. Kulunorm 1 kg 40 m2 kohta.

Kui muru on vanem ja tugevalt sammaldunud soovitan kasutada Kemira väetist Muru Kevad Extra Samblatõrje.

Väetisel on kolmekordne efekt: see tõrjub sambla ning lupjab ja väetab samal ajal. Sambla leviku põhjuseks võib olla toitainete puudus, liigne niiskus, vari, mulla tihenemine või happesus.

Muru Kevad Extra Samblatõrje tõstab lühikeseks ajaks järsult mulla pindmise kihi happesust ja hävitab sambla. Müügil pakendid 5 kg ja 10 kg. Kulunorm 1 kg 10 m2 kohta.

Peale kevadise väetamise vajavad taimed kindlasti ka suvist püsiväetamist.

Väetatud taimed on elujõulised, õitsevad rikkalikult ning on vastupidavad haigustele ja talvekülmadele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:29

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing