Austerlastel venelastest kõrini

Hille Tressum 02. jaanuar 2008, 15:26

Viimsel ajal on Austria Alpid venelaste
seas saanud väga populaarseks talvepuhkuse veetmise kohaks. Sellest võiks
hotelliomanikele ainult rõõmu olla, kuid kahjuks valmistab see neile ainult
muret, vahendas BizNews.lv.

Nimelt on Austria Alpides kuurorte, kuhu pääsemiseks tuleb endale tuba aasta aega ette broneerida. Suusakuurordid on väga populaarsed eurooplaste seas ning toovad omanikele kõvasti sisse. Tundub, et kõik peaks rahul olema, nii teenuse pakkuja kui ka saaja, kuid nii saa kahjuks pole. Austerlastel on saanud kõrini vene turistide kohatust käitumiseset.

Austria alpikuurordid on ka Venemaa rikkaimaks meheks tituleeritud oligarhi Roman Abramovitši lemmikud talvepuhkuse veetmise paigad. Ta on neisse kohe nii kiindunud, et avaldas soovi Alpides endale isiklik kuurorti soetada.

Kitzbüehli linna üks hotellipidaja oli niivõrd häiritud sellest, et enamik külas elavatest turistidest on venelased ning tegi ettepaneku kehtestada kvoot vene turistidele.

Kitzbüehli linna turismiassotsiatsioon tahab vastu võtta otsust, kus linnas viibivatest turistidest võivad venelased moodustada ainult 10%. Põhjenduseks toodi fakt, et venelased on väga lärmakad ja käituvad tihtipeale väga matslikult.

Erinevalt austerlastest, itaallased vene turistide käitumises probleemi ei näe ning ootavad neid jätkuvalt oma mägedesse puhkama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. January 2008, 15:49
Otsi:

Ava täpsem otsing