Käivitub Eesti esimene hoiatussüsteem

09. jaanuar 2008, 08:00

Kui kõik läheb plaani kohaselt, alustab
Läänemaa firma Alarm Center Pärnu viie hoone katusele Pärnu autonoomse
hoiatussüsteemi PAUH seadmete paigaldamist juba homme.

Kui täna kolme aasta eest töötanuks Pärnus autonoomne hoiatussüsteem, mille seadmed paigaldatakse nüüd linna viie hoone katusele, olnuks inimeste peataolek üleujutuse ajal palju väiksem, kirjutas Pärnu Postimees.

Hoiatussüsteemi, mille seadmete paigaldamisega teeb Läänemaa firma Alarm Center algust neil päevil, töötas välja Pärnu abilinnapea Simmo Saar. Ta uuris nende riikide kogemusi, kus on sellised hoiatussüsteemid käivitatud, konsulteeris spetsialistidega ja saigi asja niikaugele, et ligi kolm miljonit krooni maksev süsteem on veebruaris töövalmis. Seejärel tuleb hakata inimestele selgitama, mida kõlaritest kostva signaali puhul teha tuleks.

Saare jutu järgi on peamine tegevusjuhis selline, et kui sireen käivitub, tuleb inimesel kas keerata raadio kindlale kanalile või lülitada sisse televiisor – ühesõnaga hakata meediakanalitest lisainfot otsima.

Kui aga kõik muud kommunikatsioonivõimalused on kadunud, näiteks pole elektrit ja käivad juba päästetööd, saab nendesamade kõlarite kaudu anda inimestele juhiseid. “Siis saab juba selgitada, mis on juhtunud, kuhu tuleb minna või kus oodata, paluda inimestel rahu säilitada,” andis Saar süsteemi kasutamisest ülevaate.

Abilinnapea Saare andmeil peavad kõik seadmed olema nende majade katusele paigutatud täpselt kuu aja jooksul, seega saab töö valmis 9. veebruariks.

Siis algab periood, kus pärnakatele selgitatakse, mida süsteem endast kujutab ja mismoodi käituda, kui kõlaritest mingi signaal kostab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. January 2008, 08:00
Otsi:

Ava täpsem otsing