Pärnits: tõus kaubanduses jätkub

16. jaanuar 2008, 15:39

Ülemiste keskuse juhi Guido Pärnitsa sõnul
elab jaekaubandus vaatamata pidurduvale majandusel endiselt õitsvat elu – tõus
jätkub.

Kuigi üldine majanduskasv pidurdub, siis kaupmehed elavad enda sõnul endiselt hästi. “Seis on päris hea küll, jah, siin ei saa vastu vaielda. Ostuaktiivsuse tõus on küll langenud võrreldes eelmise aasta esimese poolaastaga, kuid on siiski hea. 6% tõus pole mitte halb number majanduses, kuid halvem küll kui aasta esimestel kuudel,“ tõdes Pärnits ning lisas, et kindlasti on hetkel tegemist üldise tõusunumbri vähenemisega.

„Pigem see mõjutab rohkem mitte kvaliteetseid keskusi ja kauplusi, nagu turg ja kasutatud riiete kauplused, mitte meid, suuri keskuseid. Kui meil tõusis 2006. aastal käive võrreldes 2005. aastaga 45%, siis eelmisel aastal oli see 25,5%. Tõus on endiselt hea. Kui enne oli väga hea, siis nüüd on hea,“ lisas Pärnits.

„Kaubamaja on meiega raske võrrelda, sest peamine kasv tuli neil ilmselt Selverite ruutmeetrite müügipinnalt,“ kommenteeris Pärnits Tallinna Kaubamaja ja tema tütarettevõtete täna avalikustatud käibenumbreid.

Selleks aastaks prognoosib Pärnits tõusu jätku. „Tõus jätkub, väiksemaks ei muutu kindlasti. Meie prognoosime selleks aastaks 10-15% tõusu, mis peaks olema päris hea,“ märkis Pärnits.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. January 2008, 15:39
Otsi:

Ava täpsem otsing