BÖRS: AIG ralli ei päästnud turgu

16. märts 2009, 14:46

Täna plussis alustanud börsipäev lõppes
väikeses miinuses. Dow Jones tööstusindeks langes 0,1 protsenti,
S P500 0,35 protsenti. Nasdaq on 1,92protsendilises miinuses.

Dow miinust vedasid autotööstur General Motors 9,19 protsendilise langusega ja Intel pea 4protsendilise vajumisega. Homse Äripäeva Investori lehekülgede peategelane Ford Motor oli sessiooni käigus küll plussis, kuid lõpetas õhtu siiski 4,11protsendilises miinuses.

Enim kerkis täna American International Group (AIG), kes kogus 66protsendilise tõusu vaatamata infole, et AIG maksab oma juhtkonnale boonuseid 450 miljoni dollari eest tänamaks neid ettevõtte elushoidmise eest eelmisel aastal. Kuna valitsuse esindajad kuni kõige kõrgema tegelase, presidendini, on sellele julmalt vastu astunud, ei usu ilmselt ka investorid väljamaksete tõenäosusesse.

Teisedki finantsaktsiad olid väga edukad, kuigi võrreldes AIGga siiski suhteliselt tagasihoidlikud. Citigroup kerkis pea 30,9 protsenti. Bank of America taandus 7,29 protsendilisele tõusule ning Wells Fargo pööras lõpus hoopis 1,72protsendilisele langusele.

Maailma suurim uksest-uksele meetodil kosmeetika müüja Avon Products on leidnud endas jõudu hakata laiendama oma müügivõrku ja lisama hooga ka reklaami. See peaks ettevõtet aastaga oluliselt kasvatama, mõnede analüütikute hinnangul lausa kahekordistama. Aktsia hind kerkis 3,44 protsenti.

Maailma suurim karastusjookide tootja Coca-Cola sai täna Goldman Sachsilt pika pai soovituse kergitamisega ostmise peale, mispeale kerkis aktsiahind 0,12 protsenti.

Maailma suurim naftakompanii Exxon Mobile oli pea terve kauplemise ajal kerges plussis, kuid andis õhtu sulgudes alla ning lõpetas kauplemise 0,34protsendilises miinuses. Tõusma ajendas Citigroupi aktsaisoovituse kergitamine ostmise peale.

General Electric, kelle aktsialt UBS eemaldas lühiajalise müügisoovituse ning kleepis külge neutraalse sildi, kerkis 0,42 protsendi ning pidi hüvasti jätma ka vahepeal ületatud 10 dollari piiriga.

Arvutiaktsiad istuvad täna pigem punases tsoonis, nii Apple, kui Hewlett-Packard on aktsiahinnas kaotanud vastavalt 0,53 ja 1,46 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. March 2009, 22:27
Otsi:

Ava täpsem otsing