Anne Oja • 21. november 2011 • 1 min
Jaga lugu:

Google'i asutaja annetas Vikipeediale 500 000 dollarit

Venemaa päritolu Sergei Brin, Google'i üks asutajatest, annetas koos abikaasaga Vikipeedia tegevuskulude katteks 500 000 dollarit, vahendas Lenta.

Möödunud nädalal käivitas Wikimedia fond igaaastase annetuste kogumise kampaania, et koguda raha tasuta veebientsüklopeedia arendamiseks käigushoidmiseks. Praegu võtab kõiki Vikipeedia kasutajaid vastu selle asutaja Jimmy Walesi pöördumine, kus ta küsib raha veebientsüklopeedia reklaamivabana hoidmiseks.

"Google'il võib olla ligi miljon serverit. Yahool on umbes 13 000 töötajat. Meil on 679 serverit ja 95 töötajat," ütleb Wales. "Vikipeedia on külastatavuselt viies võrgukoht. Igal kuul külastab seda 450 miljonit erinevat inimest ja selle lehekülgi vaadatakse miljardeid kordi. Äril pole viga. Reklaamid pole kurjast. Aga need ei kuulu siia. Mitte Vikipeediasse."

"Kui kõik, kes seda loevad, annetaks viis dollarit, korraldaksime korjandusi vaid ühel päeval aastas," lisab Wales. "Palun kaalu sel aastal 5, 20 või 50 euro või muu jõukohase summa annetamist, et Vikipeediat hoida ja toetada."

2010. aastal annetas Google Wikimedia fondile 2 miljonit dollarit.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt