Raivo Sormunen • 16. mai 2011 kell 7:07

"Konkurentsiameti otsus oli ebameeldiv üllatus"

Swedbank Markets alandas möödunud nädalalal AS Tallinna Vesi hinnasihti 9,1 eurolt 7,5 euroni, kuna Eesti ametivõimud ei soovi veetariifidega kehtestamisel börsifirmaga kompromissile minna.

Swedbanki analüütik Marek Randma märgib analüüsis, et Konkurentsiameti hinnangul peaks veefirma investeeritud kapitali tootlus olema 8,2%, mis tähendaks et ettevõtte aastane ärikasum peaks olema praegusest kaks korda väiksem ehk veidi üle 11 miljoni euro (2010. aasta ärikasum põhiärist ulatus 24,2 miljoni euroni - toim).

„Konkurentsiameti juhi Märt Otsa pakutud arvud olid igatahes ebameeldivaks üllatuseks – olime optimistlikumad võimaluse suhtes, et ettevõte leiab Konkurentsiameti ja Eesti ametivõimudega kompromisslahenduse,“ märkis analüütik.

Konkurentsiameti juhi sõnul võidakse kehtestada ajutine tariif, kui ettevõtte ei vii oma hindu aktsepteeritava kasumi tasemele, kirjutatakse analüüsis

„Kui Konkurentsiamet peaks kehtestama ettevõttele ajutise tariifi, vaidlustab ettevõte tõenäoliselt otsuse halduskohtus. Kohtumenetlus võib tõenäoliselt võtta palju aega, isegi 2-3 aastat. Mööname, et olime liiga optimistlikud Eesti ametivõimude poolse valmiduse osas jõuda ettevõttega kompromissile. Kuigi me ei välista seda, et lõpptulemus on ettevõtte ja investorite jaoks ikkagi soodne, ei ole lähiaja uudistevoog meie arvates ettevõtte aktsiahinna jaoks kuigi toetav. Seetõttu alandame oma hinnasihi 9,1 eurolt 7,5 eurole ja meie soovitus "Hoia" asemel on "Vähenda positsiooni"

Tallinna Vesi aktsia lõpetas reedel Tallinna börsil 8,649 eurol ehk 15% Swedbanki hinnasihist kõrgemal.

Hetkel kuum