27. juuli 2011 kell 11:39

HKScan andis kasumihoiatuse

Rakvere Lihakombinaadi ja Talleggi omanikfirma Soome toiduainetööstur HKScan hoiatab, et käesoleva aasta tulemus jääb alla mullusele.

Ettevõtte kogu aasta tulemused ei tõuse esialgse hinnangu kohaselt eelmise aasta tulemusest paremaks, vaid jäävad alla selle. Sealiha keeruline turuolukord ja toorainega seotud kulude tõusud vähendavad tulemust, kirjutab Kauppalehti.

Kevadel ei ole tootlikkus võrreldes aasta algusega paremaks pöördunud. Äriühingu andmete kohaselt on sealiha rahvusvaheline turuolukord jätkuvalt raske. Euroopas toodetakse liiga palju sealiha ja seda imporditakse ka Põhjamaadesse, mis langetab hinnataset ja samuti ka HKScani tulemust.

Madal hinnatase takistab ka eksporti surudes alla HKScani Soome tegevuste kasumlikkust. Lisaks tooraine ja muude toodangusisendite hindade tõus vähendab ettevõtte kasumlikkust, seda eriti Soomes.

HKScan püüab parandada rasket olukorda müügihindade tõstmisega. Lisaks kohandab firma sealiha tootmismahtusid kontrollitult Soomes. Soomes ja Rootsis on käimas tõhusust suurendavad meetmed, mille eest äriühing ootab konkurentsivõime ja kasumlikkuse parandamist.

HKScan avaldab teise kvartali vahearuande 10. augustil.

Aastal 2010 7,4% HKScani käibest ning 15,6% kasumist tuli Baltimaadest.

***

Muid Soome börsiuudiseid lühidalt:

Prügivedaja ja keskkonnateenuseid osutava Lassila&Tikanoja teise kvartali tulemused jäid veidi ootustele alla.

Infoturbefirma F-Secure tegevjuht siirdub juhtima infotehnoloogiafirmat Tieto.

Nokian Renkaat sattus Norra analüüsimaja Investtech Soome börsiettevõttede tippu, kus reastatakse tehnilise analüüsi põhjal potentsiaalseid tõusjaid börsil.

Hulgi- ja jaekaubandusfirma Kesko jäi selgesti ennustustele alla teisel kvartali tulemuste suhtes, kuigi kasvatas nii käivet, kasumit kui ka tulemust aktsia kohta.

Okmetic jäi analüütikute ennustustele alla teisel kvartalil.

OMX Helsingi üldindeks langes 0,48% ning Nokia aktsia tõusis 1,05%.

Helsingi börsi suurimad tõusjad ja langejad teisipäeval:

Tõusjad: Elektrobit +9.43%, Tieto +2.87%, Cargotec +2.28%, Exel Composites +2.27%, Biotie Therapies +2.04%Langejad: PKC Group -5.00%, Kesko A -5.04%, HKScan -6.00%, Okmetic -7.28%, Kesko B -7.29%

Autor: Jussi Hieta aka Somm Tallinnast

Hetkel kuum