Investor Toomas ostis Hispaania aktsiaid

Romet Kreek 14. jaanuar 2011, 00:00

Investor Toomas ostis eile Hispaaniast Banco Santanderi ja kindlustusseltsi Mapfre aktsiaid. Toomas ostis 500 Banco Santanderi aktsiat hinnaga 8,468 eurot tükist ja 2000 Mapfre aktsiat hinnaga 2,25 eurot tükist. Mõlema ettevõtte näol on tegemist rahvusvaheliste ettevõtetega.

Banco Santander on agressiivne laieneja. Pank on lisaks koduturule Hispaaniale esindatud väga tugevalt Ladina-Ameerikas. Panga detsembri alguses tehtud presentatsioonist selgub, et arenevate turgude osa ärikasumis oli 44 protsenti ja arenenud turgude oma 56 protsenti.

Panga aktsia on atraktiivselt hinnatud. Aktsia hinna-raamatupidamisväärtuse suhe oli 0,95 ja hinna-kasumi suhe 8,3. Panga turuväärtus oli 67 miljardit eurot. Pank peab tähtsaks dividendi maksmist. Dividenditootluseks oli 4,7 protsenti.

Hispaania suurim kindlustusselts Mapfre tegutseb lisaks Hispaaniale veel 44 riigis. Hispaania osa preemiate kogumisel oli 41,5 protsenti, mujalt saadi neid 58,5 protsenti. Vaatamata väiksemale kasumile maksti 2010. aastal sama palju dividendi kui 2009. aastal. Alates kriisi algusest on selts kasvatanud dividendi 36,4 protsenti. Aktsia hinna-kasumi suhe oli 7,1 ja dividenditootlus 5,8 protsenti. Seltsi turuväärtus oli 6,7 miljardit eurot.

Ostu ajendiks oli üleeilne vähemalt ajutine investorite meelestatuse paranemine Hispaania aktsiaturu suhtes ning ka eile tõusu jätkumine. Eesmärk oli võtta sisse väikesed positsioonid, et neid siis vastavalt arengutele suurendada. Need ettevõtted on hästi juhitud ning ei tegutse pelgalt Hispaanias, mistõttu nende riski on ehk üle hinnatud. Banco Santander avab tee ka Ladina-Ameerika pangandusturule, kus see bränd on tuntud (turuosa ca 10 protsenti) ning pank kuulub seal suuremate hulka. Lisaks tegutseb pank ka näiteks Poolas, Ühendkuningriigis ning hiljuti osteti SEB käest ära osa Saksamaa operatsioone. Mapfre aktsia ost on Toomase esmakordne kindlustusseltsi aktsiaost. Kuni praeguseni puudusid Toomase portfellis finantssektori aktsiad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing