Holland hoiatatab Bigbanki kliente

Katariina Krjutshkova 02. märts 2011, 00:00

"Ilmselt on see tarbijate liidu tähelepanu juhtimine paljuski tingitud infopuudusest, sest Bigbank pole veel Hollandi turul aktiivset tegutsemist alustanud," kommenteeris avaldust Bigbanki juhatuse liige Kaido Saar.

Hollandi Tarbijate Liit kutsub rahandusministrit De Jaegerit üles mitte lubama turule panku, mis pakuvad oma teenuseid interneti teel ja millele ei laiene Hollandi järelevalve. Liidu avaldatud teates on kirjas, et üha rohkem pakkujaid kasutab internetti, et oma tooteid inimestele müüa.

Islandi IceSave'i juhtum on õpetanud, kui tähtis on tarbijate kindlustunne, et nende hoiused on hästi kaitstud, seisab liidu teates. Tarbijate liit soovib, et kõik Hollandi turul finantsteenuste ja hoiuste pakkujad kuuluks Hollandi järelevalve alla - nii oleks tarbijad paremini kaitstud.

Teiste ELi liikmesriikide pangad võivad tegutseda Hollandi turul, aga kuni neil pole otseselt kontorit seal riigis, langevad nad vaid oma riigi finantsjärelevalve alla, kõnealusel juhul Eesti finantsinspektsiooni alla. Juhul kui pank satub raskustesse, saavad Hollandi tarbijad nõude sisse anda ainult selles riigis, Bigbanki puhul Eestis ja 100 000 eurot hoiustaja kohta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing