Head tulemused tõstsid Aasias aktsiaid

Romet Kreek 31. märts 2011, 00:00

Aasia aktsiaturgudel valitsesid eile tõusumeeleolud. Hongkongist (ja Hiinast) tuli ridamisi analüütikute ootusi ületanud majandustulemusi.

Hiina suuruselt neljanda panga Agricultural Banki aktsia hind tõusis Hongkongis 2,4 protsenti, 4,23 Hongkongi dollarile. Panga 2010. aasta kasum kasvas 46 protsenti ehk enam, kui analüütikud prognoosisid.

Hongkongi miljardäri Li Ka-Shingi kontrollitava kinnisvaraarendaja Cheung Kongi aastakasum ulatus 26,5 miljardi Hongkongi dollarini (analüütikute ootus 20,2 miljardit). Aktsia hind tõusis 4 protsenti, 127,4 Hongkongi dollarini. Sama ärihai suurim kompanii Hutchison Whampoa teenis samuti oodatust parema tulemuse. Aktsia hind tõusis 4,9 protsenti, 93,15 Hongkongi dollarile.

Li Ka-Shing on üldse tähelepanuväärne tegelane. 82aastase Li Ka-Shingi varandus ulatub Forbesi hinnagul 26 miljardi USA dollarini. Selle varandusega on ta maailmas 11. kohal. Hiljuti jõudis ta meediasse, kuna üks tema firmadest plaanib pakkuda elektrit Suurbritanniale, sealhulgas Londonile. Tehingus omandati varasid 9 miljardi dollari eest. Ärimogul on tegev ka sadamaäris. Ta kavandab Hongkongi ja Hiina süvameresadamate aktsiate börsile viimist Singapuris, millest võib kujuneda selles riigis ajaloo suurim aktsiapakkumine. Veel on tal kavas viia kinnisvaraäri Hongkongi börsile, müües jüaanide eest aktsiaid. Lisaks aktsiate ostmisele ja äritegevusele ei ole ta unustanud filantroopiat, mida ta kutsub oma kolmandaks pojaks. Heategevusele on ta kulutanud 1,56 miljardit dollarit, valdavalt haridusele ja tervishoiule.

Jaapani aktsiaturg tõusis eile 2,6 protsenti. Hongkongi börs tõusis 1,7 protsenti. Austraalia aktsiaturg tõusis 1,4 protsenti. India aktsiaturg kerkis 0,9 protsendi võrra ja Singapuri aktsiaturg 1,3 protsendi võrra. Langevaid aktsiaturge oli vähe. Hiina aktsiaturg langes 0,1 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:50

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing