Google tegemas taas võimsat kvartalit

Fredy-Edwin Esse 12. aprill 2011, 00:00

Neljapäeval enda kvartaalseid tulemusi avalikustav Google peaks kõikide prognooside kohaselt näitama järsku tõusu nii kasumis kui ka käibes. Lisaks on tegu esimese kvartaliga, kui firmat juhib kaasasutaja Larry Page.

Parem kui aasta varem. Google'i heade tulemuste taga nähakse olevat firmade suurenenud huvi Google'i pakutavatele reklaamivõimalustele ning reklaamihinna tõusu. FactSet Researchi küsitletud analüütikud prognoosivad 6,3 miljardi dollarilise käibe juures kasumiks 8,14 dollarit aktsia kohta. Aasta varem teenis firma 5 miljardit dollarit käivet ning 6,76 dollarit aktsia kohta kasumit.

Kaufman Bros. analüütik Mayuresh Masurekar kirjutas enda klientidele hiljuti, et Google'i reklaamihinnad tõusid kvartalis aasta varasemaga võrreldes tõenäoliselt 11%, mis on prognoositust parem tulemus.

Masurekar tõi välja, et finantssektori reklaamid tõusid tõenäoliselt 40%, vähendades turismisektori reklaaminõude 30% kukkumisest tekkivat kahju. Masurekar on aktsiale andnud 705dollarilise hinnasihi ning soovitab Google'i aktsiat osta.

Investeeri lühiajaliselt. Lisaks on tegu esimese kvartaliga, mil firmat on juhtinud kaasasutaja Larry Page. Page vahetas senise tegevjuhi, kümnendi Google'it juhtinud Eric Schmidti välja märtsi alguses, mistõttu Page'i tegutsemine suurt mõju tulemustele veel ei oma. Küll aga on Page juba juurutanud uut juhtkonnasüsteemi, mille tulemusel on mitmed firma juhtivtöötajad saanud ametikõrgendust. Samas teatas firma asepresident Jonathan Rosenberg, et lahkub firmast selle aasta teises pooles.

Mõeldes panustada enda raha Google'ile, teeksin mina seda vaid lühiajaliselt. Jah, Google kasvab veel, kuid ta on juba liigagi suureks saanud võrreldes teiste uute internetifirmadega (Groupon, Zynga), kelle IPOsid oodatakse ja kelle kasvupotentsiaal koos aktsia hinna kallinemisega on palju perspektiivikam kui Google'il, kelle aktsia maksab niigi juba ligi 600 dollarit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing