Maailma tugevuselt teine pank on Rootsist

Romet Kreek 11. mai 2011, 00:00

Bloomberg on pannud kokku maailma tugevamate pankade pingerea, kus on 20 panka.

Üllatusi jätkus mitmeid. Et Kanada pangad on tugevad, ei ole üllatus. Et aga Singapuri kolm panka mahtusid 20 parema hulka, on üllatav nagu ka see, et üks edetabelisse mahtunud pank tegutseb ka Eestis.

Maailma tugevaim pank on Singapuri Oversea-Chinase Banking Corp ehk OCBC.

Singapurist mahtus 20 panga edetabelisse kolm panka. Sellest rohkem panku oli edetabelis vaid Kanadast (viis panka).

Rootsi Svenska Handelsbanken oli teisel kohal. Kolmandal kohal oli Kanada National Bank of Canada.

"Kanada edukus edetabelis näitab, et suurus ei ole finantsteenuste äris ainuoluline," ütles National Banki juhatuse esimees Louis Vachon.

Edetabelisse mahtus vaid kolm USA panka - Fifth Third Bancorp, mis oli seitsmendal kohal, JPMorgan Chase 14. kohal ja Citigroup 16. kohal.

Edetabeli arvutamisel võeti arvesse vaid pangad, mille varade maht oli vähemalt 100 miljardit dollarit. Viie kriteeriumi seas oli Tier 1 kapital kaalutuna riskiga kaalutud varadega, halvad laenud võrreldes varade mahuga ja efektiivsus (kulud jagatud tuludega).

Viiendal kohal oli Singapuri DBS Group Hondings ja kuuendal sama maa United Overseas Bank.

Eestis küllaltki vähemärgatavalt tegutsev Svenska Handelsbanken on korralik dividendiaktsia. Viimaseks dividendimakseks oli 9 Rootsi krooni. 208,30 Rootsi kroonise aktsiahinna juures teeb see dividenditootluseks 4,3 protsenti. Aktsia hinna-kasumi suhe oli 11,8. Panga omakapitali tootluseks oli ligi 13. Handelsbanken on üsna omanäolise ärifilosoofiaga pank. Nad jaotavad riigi paljudeks tegevuspiirkondadeks ja püüavad jaepanganduses haarata piirkondlikult suurt turuosa. Pank tegutseb lisaks Rootsile ka Norras, Soomes, Suurbritannias ja Balti riikides. Panga I kvartali puhaskasum vähenes 0,9 protsenti, 7,9 miljardile Rootsi kroonile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing