Kohus: Aasmäe juhitud kirjastus pankrotiseisus

Anne Oja 02. juuni 2011, 00:00

Aasmäe eilsele kohtuistungile ei ilmunud, vabandades seda taas tervisehädadega. Ühtlasi saatis ta kohtule taotluse nõuda ajutise pankrotihalduri küsitud dokumente jäätmekäitlusfirmalt OÜ Comperio, kes ostis enampakkumiselt Eesti Entsüklopeediakirjastuse ASi tervikvara.

Kohtunik Viktor Brügel ütles, et võtab arvesse, et arstitõendi esitanud Aasmäel on mõjuv põhjus kohtusse mitte ilmuda, kuid kirjastuse endise töötaja Marje Mändsalu ning Krediidipanga tütarfirma Martinoza pankrotiavaldusi saab läbi vaadata ka Aasmäe osavõtuta. Liiatigi lõppesid Aasmäe volitused Eesti Entsüklopeediakirjastuse juhatuse liikmena juba märtsis.

Ühtlasi lisas kohtunik, et suhtles OÜ Comperio juhi Erki Mägiga, kelle kinnitusel ostis Comperio Eesti Entsüklopeediakirjastuse arhiivi, kuid pole ise näinud, mis dokumendid seal täpselt on.

Ajutine pankrotihaldur Tiina Mitt märkis eile, et mingid kirjastuse dokumendid saabusid temani alles üleeile õhtul, kuid nimekirja prügifirmale müüdud kastides olevatest paberitest tal siiani pole. "Praegune bilanss on ikkagi väga toores ja sealt vaatab vastu maksejõuetus," kirjeldas ta olemasolevat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing