Svensky Kaubanduse AS laieneb Leetu

Anne Oja 02. juuni 2011, 00:00

Svensky Kaubanduse juht Sven Voites ütles news2bizile, et ettevõtte eesmärk on olla esindatud kõigis Baltimaades. Lätis on tütarettevõte juba olemas.

"Me palkame mõned müügiinimesed, investeeringud piirduvad nende palkadega," lisas Voites. "Me ei vaata Leedu turgu eraldiseisvana ega sea oma sihiks turuosa."

Selleks aastaks prognoosib Voites müügimahus väikest langust, kuna ettevõtte tooteportfellis jääb kaubamärke pisut vähemaks.

Voites ei leidnud mahti Äripäeva täiendavatele küsimustele vastata. "Kahjuks pole aega vastata," ütles ta pärast küsimustega tutvumist.

Äripäev küsis, millest tekkis mõte Leetu laieneda ja kas seda nõudsid Svenskylt mõned tema Eesti kliendid, kelleks on teiste hulgas Selver, Comarket, ETK kauplused, Maxima, Prisma, Grossi Toidukaubad, R-Kiosk, Statoil, Stockmann, Rimi Eesti Food ning ravimite hulgimüüja Magnum.

Samuti on selgusetu, kas ja kui palju kliente Svensky Kaubandusel Lätis ja Leedus juba on, millised ettevõtted on sealsel turul suurimad kokkurendid ja kust riigist hakkab Svensky varustama Leedu kliente.

2009. aasta majandusaruandes märkis Svensky Kaubanduse AS, et Läti tütarettevõte ei omanud toona veel aktiivset majandustegevust. Voites jättis täpsustamata, millal Läti tütarettevõte alustas müügiga ja kui suurt osa 2011. aasta käibest Läti ja Leedu müügist plaanitakse.

Ma ei oska Svensky Kaubanduse Leetu laienemisest esimese hooga midagi arvata. Ka Kaupmees & Ko on tegutsenud Lätis. Praegu ettevõttel Lätis ega Leedus äri pole, kuid never say never.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing