Voodifirma omanikud loobusid vanuse tõttu

Katariina Krjutshkova 08. juuli 2011, 00:00

Mainorile ja Pärnitsa perefirmale Kritosten kuulub nüüd ettevõttes Puumel 51% osalusest. Puumelil on omakorda Irus asuv Eesti suurim sängitootja Tarmel Furnitur. Tehingu aitas ellu viia SEB pank, kuid osaluste hinda Pärnits veel öelda ei söandanud, sest see teave on konfidentsiaalne.

Vähemusosanikeks jäid Ain Saarmann, Hans Mätlik ja Heldur Lepa. Kaks viimast meest tõmbusid koos osaluse vähendamisega ettevõtte tegevusest eemale. Seni osanik ja juhatuse liige olnud Aare Paloots oma osalust ei loovutanud ja temast saab ettevõtte Puumeli nõukogu esimees ja Tarmel Furniture juhatuse esimees.

Pärnits kinnitas, et kedagi ei sunnitud oma osalusest loobuma alatute trikkidega. "Üks asi oli see, et mehed on eakad, nüüd tulevad sinna noored mehed peale," sõnas Pärnits.

Koos kergem. Osalust müünud Ain Saarmann sõnas, et nad panid seljad kokku, kuna koos on lihtsam läbi lüüa. "Eesti mööblitööstuses oleme küll suur firma, aga Euroopa turul oleme väike," põhjendas Saarmann oma otsust osalus müüa.

Mainor plaanib laiendada Tarmel Furniture müüki Madalmaadesse ja kahekordistada tehase toodangut. Senini on Tarmel Furniture eksportinud enamiku toodangust Skandinaaviasse.

Puumelile kuulub ka Baltimaade suurim pehme mööbli vedruplokkide tootja Baltic Pocket OÜ, mis alustas tegevust kolm aastat tagasi. Ka selle ettevõtte toodangust läheb enamik ekspordiks. Kuna vedruplokkidele on praegu soodne turuseis, kavatseb AS Mainor tootmist mitmekordistada.

Pärnitsa sõnul on praegu kasvamiseks head tingimused, sest kriisioludes tõmbus turg kokku. "Kes masu üle elasid, neil on suured perspektiivid kasvamiseks," sõnas Pärnits.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing