Kapo võttis Narvas jälle kinni poliitiku ja ärimehe

AP 13. juuli 2011, 00:00

"Kahtlustuse sisust veel lähemalt rääkida ei saa ning veel ei ole teada, kas prokurör taotleb kohtult luba nende vahistamiseks," märkis Viru ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja.

ERRi andmetel pidas kaitsepolitsei Ovsjannikovi ja Apest Grupp OÜ omaniku Fanfora kinni konkurentsikuriteo uurimiseks, milles on kahtlustuse saanud ka keskerakondlasest Narva endine abilinnapea Andrei Filippov.

Äripäev on varem kirjutanud, et Narvas pääses maksumaksja raha eest ehitama vaid kitsas ring ehitusfirmasid ja ehitushangetel oli tavaks anda altkäemaksu, mille suurus ulatus 10%ni hanke maksumusest.

Narva endise abilinnapea Filippovi kinnipidamise järel ütles Viru ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Kalmer Kase, et Narvas võitsid riigihankeid ainult teatud firmad. Väljaspool seda ringi olevad ettevõtjad ei pääsenud hangetel isegi osalema. Prokuröri sõnu kinnitab ka riigihangete register.

Linn valis konkursil osalejad. Filippovile allunud linnavara- ja majandusamet korraldab linnale kuuluvate objektide remontimist ja ehitamist. Enamasti on hangete maksumus alla 250 000 euro, mis võimaldab neid teha lihtmenetlusega ehk amet ise saadab enda valitud firmadele hankel osalemise kutse. Lisaks on hulgaliselt ehitushankeid teinud ka linnale kuuluv sihtasutus Narva Haigla.

Kui jätta kõrvale asfalteerimistööd, siis mõlema asutuse viimase enam kui kolme aasta edukaim lihtmenetlusega ehitushangete võitja on vaieldamatult Apest Grupp. Kuid üllatavalt hästi said töid ka pisikesed, 1,5-2 miljoni kroonise aastakäibega osaühingud Alakki, Akka AB, Alpikann Wiru Grupp ning FN Grupp.

Paar anonüümsust palunud ettevõtjat rääkis Äripäevale, et kui keegi süsteemiväline firma juhtus hankel odavaima pakkumise tegema, sunniti teda pakkumist tagasi võtma või öeldi, et nüüd oled meile 10% hanke hinnast võlgu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing