Itaaliale ja Hispaaniale Kreeka abistamisel puhkust?

ÄP 01. august 2011, 00:00

Kreeka peaks järgmise osa aasta eest kokku lepitud 110 miljardi euro suurusest abipaketist kätte saama septembris. Teatavasti pandi see abipakett kokku riikide kahepoolsetest laenudest, kuna euroala kriisihaldusmehhanismi EFSF/ESM siis veel polnud.

Kreekale kohustusid laenu andma ka Itaalia ja Hispaania, mille enda finantseerimiskulud on viimasel ajal märkimisväärselt tõusnud. Hispaania 10aastase tähtajaga võlakirjade intressimäär oli 6,12% ja Itaalial 5,92%, mis mõlemad ületavad tuntavalt Kreeka esimese abilaenu intressimäärasid. Kreeka abistamine ajal, mis ise raskustes ollakse, võib intressimäärasid veelgi tõsta.

Dow Jones kirjutab informeeritud allikale viidates, et kaalumisel on Itaalia ja Hispaania abistamise kohustusest vabastamine - selle asemel võiks raha tulla EFSFist. Probleem on aga selles, et finantsturgudelt raha hankimiseks on fondil väga vähe aega. Üks võimalus on, et EFSF katab osa septembri väljamaksest Kreekale ja ülejäänud osa tuleb kahepoolsetest laenudest.

Kreeka esimene abipakett näeb ette, et riigid, mille laenamiskulud on Kreeka abilaenu intressimääradest kõrgemal, saavad kompensatsiooni või ei pea ise üldse panustama.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. December 2011, 16:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing