Kadri Jakobson • 9. märts 2012 • 2 min
Jaga lugu:

Vabamüürlased ostsid kodu

Eesti Vabamüürlaste Selts ostis endale kontoriruumid vastvalminud Tatari tänava korter-ja büroomajas. Hoone arendaja on Kiriku Varahaldus.

Sümboolselt võtsid kristlased vabamüürlased oma tiiva alla, sest hoone arendaja on Kiriku Varahaldus.

Kaks aastat tagasi tegi Eesti Vabamüürlaste Selts ajaloolise tehingu ning ostis tütarettevõtte kaudu lõpuks seltsile ruumid Tallinnas Tatari tänava vastvalminud äri-ja kortermajas. Selts oli oma kontorit otsinud juba ammu. Vaadates majandusaasta aruandeid selgub, et Vabamüürlaste Selts ostis läbi tütarfirma üle 700 ruutmeetri büroopinda vastvalminud äri-ja kortermajas Tallinnas Tatari tänav 25.

Vabamüürlaste Seltsi kõneisik Paul Himma ütleb, et selts tõepoolest ostis 2010. aastal kinnisvarafirma Hiiram Kinnisvara ja selle kaudu kinnistu Tatari tänaval.„Oma ruumide soetamine oli seltsi ammune plaan, otsisime neid kaua ning lõpuks on see teostunud. Päris valmis ruumid veel pole, kuid tööd on lõpusirgel ja kevadel loodame sisse kolida,“ lausub Himma. Ta ütleb, et vabamüürlastel täitub taasiseseisvunud Eestis 20 tegutsemisaastat, kuid oma kontorit pole seltsil siiani olnud.  „Oleme käinud nagu kass poegadega ühest kohast teise. Lõpuks ometi on meil oma ruum, kus koos käia,“ räägib Himma. Ta lisab, et kindlasti tuleb ruumidesse ka nende enda raamatukogu.

Hiiram Kinnisvara sõlmis Tatari tänava kinnistu ostu-müügi lepingu 2010. aasta oktoobris. Sama aasta lõpus müüdi firma Eesti Vabamüürlaste Seltsile.Hiiram Kinnisvara asutajad ja omanikud olid kuni 2010. aasta lõpuni, mil firma vabamüürlaste seltsile müüdi Toomas Sildmäe, Anti Oidsalu ja Tõnu Sepp.Äriregistri arhiivis asuvas Vabamüürlaste Seltsi dokumendikaustas on näha, et nii Sildmäe kui ka Oidsalu on seltsi juhtfiguurid. Oidsalu on olnud seltsi juhatuse liige, juhatuse esimehe asetäitja ning Sildmäe vanematekogu liige.

Hiiram Kinnisvara 2010. majandusaasta aruandes seisab, et kinnisvara ostuhind on 10 236 973 krooni ehk 654 287 eurot, millest 2010. aastal tasuti 2 556 973 krooni ehk üle 163 000 euro. 2011. aastal tuleb ostuhinnast tasuda 7,68 mln krooni ehk ligi 491 000 eurot. Kinnistusraamatu järgi on kinnistul 455 000 euro suurune hüpoteek Swedbanki kasuks.

Vabamüürlaste seltsiga ühe katuse alla muretses kontoriruumid ka hoone arendaja ehk EELK (Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku) kinnisvarafirma Kiriku Varahaldus. Selle juhataja Mati Maanas selgitab, et maja on põhimõtteliselt valmis, osa kortereid ja bürooruume on müüdud, osa antakse rendile.„Müüsime osa korteriomandeid maha, kuna kirikul ju ehituseks raha polnud ning sellega katsime võetud laenud. Kirik jättis endale üüripinnad, mida välja rentida.,“ räägib Maanas.

Tema sõnul müüsid nad Hiiram Kinnisvarale bürooruumid nn karbi seisundis.„See oli meie poolt vaadatuna hea tehing, kuna kindlasti on neil spetsiifilisi sisetöid ja meie ei pea nendega tegelema,“ lausub Maanas.Maja ehitas Fund Ehitus, lõpprahastaja oli Swedbank ning arendaja Kiriku Varahaldus.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt