28. mai 2012 kell 13:44

Luman: tegemist oli tasu korrigeerimisega

Nordeconi juhatuse liikmete vähenemise tulemusel on hulk tööülesandeid kandunud edasi nõukogu allesjäänud liikmetele, selgitab ettevõtte juht Toomas Luman.

Lumani sõnul ei otsustatud põhitasusid tõsta mitte tagasiulatuvalt, vaid majandusaasta algusest.

"Kuna nõukogu tasustamine on üldkoosoleku ainupädevuses, oleks tulnud teistsuguse lahendusena kõne alla erakorralise üldkoosoleku kokkukutsumine eelmise aasta lõpus, kuid seda ei peetud ainult ühe päevakorrapunkti arutamise pärast otstarbekaks," selgitas Luman põhjust, miks uus nõukoguliikmete põhitasu hakkas kehtima 1. jaanuarist 2012.

Ka „kolmekordseks tõstmine“ ei ole päris korrektne käsitlus, kuna olulisel määral on muutunud funktsioonid ja isikute töökoormus, ütles Luman.

"Juhul, kui olete jälginud, siis enne masu ja erinevate Nordeconi nime kandvate äriühingute koondamist üheks ettevõtteks oli meil juhatuse liikmeid kokku üksteist ja täna kolm. Ei saa väita, et kaheksa neist olid täiesti mittevajalikud, vaid küllalt suur osa nende tegemistest on ümber jagatud teistele inimestele, sealhulgas nõukogu esimehele ja aseesimehele," selgitas Nordeconi nõukogu esimees.

Lumani hinnangul oleks tulnud nõukogu liikmete tasusid tõepoolest korrigeerida juba varasematel aastatel, kuid omanikud ja nõukogu pidasid mõistlikuks see korrigeerimine läbi viia mitte enne kui esimesel kasumlikul aastal.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum