28. mai 2012 kell 9:02

Kolmekordne palgatõus

Nordeconi suuromanik Toomas Luman kolmekordistas tagasiulatuvalt oma palga, nüüd on ta konkurentsitult enim teeniv börsifirma nõukogu esimees.

Luman on nüüdsest konkurentsitult enim teeniv börsifirma nõukogu esimees Tallinnas, edestades Toomas Annust enam kui 2300 euroga.

Täna kogunes Nordeconi aktsionäride korraline üldkoosolek, kus lisaks läinud aasta majandusaasta aruande kinnitamisele ja tänavuseks majandusaastaks audiitori valimisele otsustasid aktsionärid tõsta nõukogu liikmete töötasusid, määrata nõukogu esi- ja aseesimehele ametiautod ning maksta neile tulemustasu ja kõike seda tagasiulatuvalt.

Nordeconi aktsionärid otsustasid määrata alates 01. jaanuarist 2012 nõukogu esimehe Toomas Lumani põhitasuks 5700 eurot kuus, nõukogu aseesimehe Alar Kroodo põhitasuks 2850 eurot kuus ja ülejäänud nõukogu liikmete põhitasuks 800 eurot kuus.

Samuti otsustati tagada Lumanile ja Kroodole tööülesannete täitmiseks vajalikud vahendid naguametiauto ja mobiiltelefon ning katta nendega seotud kulud alates 1. jaanuarist 2012.

Aktsionärid kiitsid heaks maksta alates 1. jaanuarist 2012 nõukogu esimehele ja aseesimehele tulemustasu Nordecon ASi konsolideeritud majandustulemuse alusel püstitatud majandusaasta eesmärkide täitmise eest vastavalt Nordeconi juhatusele kehtestatud tulemustasu arvestamise ja maksmise põhimõtetele.

Nõukogu esimehele makstav tulemustasu ei või ületada 2/3 ja nõukogu aseesimehele makstav tulemustasu ei või ületada 1/3 ülalviidatud põhimõtetele vastavalt arvestatud ühe juhatuse liikme arvestuslikust tulemustasu summast.

Möödunud nädalal avalikustas Äripäev Tallinna börsifirmade 2011. aasta nõukogu liikmete palgaedetabeli, kus Nordeconi nõukogu esimees Toomas Luman oli 1917 eurose kuupalgaga neljandal kohal. Nõukogu tavaliikmete palk oli kolm korda väiksem - 639 eurot.

Selle otsusega saab Toomas Lumanist konkurentsitult enim tasustatud börsifirma nõukogu esimees Tallinnas. Senist liidrit, Merko nõukogu esimeest Toomas Annust edestab Luman nüüd enam kui 2300 euroga kuus.

Nordeconi nõukokku kuuluvad lisaks Lumanile ja Kroodole veel Andri Hõbemägi, Tiina Mõis, Meelis Milder, Ain Tromp.

Koosolekul otsustas sisuliselt Luman ise endal palka tagasiulatuvalt tõsta, sest hääleõiguslikest aktsiatest oli koosolekul esindatud vaid 57% ning Luman omab hääleõigust umbes 54%-l kogu firma aktsiatest aktsiatest.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum