9. jaanuar 2013 • 3 min
Jaga lugu:

Töölisest sai multimiljonär

Aasta Ärimees 2012 Oleg Ossinovski avaldab saladuse, kuidas tõusta lihttöölisest miljonäriks.

Enda võidust sai Oleg Ossinovski teada Lõuna-Ameerikas, kus ta saatis perega ära 2012. ja võttis vastu 2013. aastat. Toimetusele saadetud eksootiliselt ülesvõttel kaunistab Ossinovski pead Che Guevara barett, mistõttu kõlab ka Ossinovski ühes intervjuus öeldud lause "teist kohta ei saa võiduks lugeda" peaaegu revolutsiooniliselt.

Ossinovski ettevõtte Skinest Rail mullune, 20. tegutsemisaasta, möödus tema sõnul edukalt - ettevõte võitis suurhanke Usbekistanis, laienes Soome, kasvatas käivet kordades 270 mln euroni ning kogus aasta varasemaga võrreldes poole võrra enam kasumit. "Tõsiseid vigu ei tehtud, ja sellepärast ei olnud ka tõsiseid tagasilööke," hindab ta. Järgmisel aastal laieneb ettevõte praegustel ja kahele uuele turule.

Küsimustele vastab Oleg Ossinovski.

Ütlesite ühes intervjuus, et teine koht ei saa olla eesmärk, seda ei saa lugeda võiduks. Nüüd saite Eestis ärimeheks number üks. Kui tähtsad on teie jaoks sellised reitingud, tiitlid, preemiad?Et suhtlen ajakirjandusega, on osa sellest, mida pean oma missiooniks. Pean kaasmaalastele enda näitel tõestama, et Eestis on võimalik ehitada nullist üles edukas firma, osalemata seejuures riigivara omastamises ning olles mitte-eestlane. See peaks motiveerima inimesi tegutsema, eriti meie ühiskonna venekeelset osa, ja mitte lihtsalt diskrimineerimise pärast kurtma.

2004. aastal ütlesite ühes intervjuus, et saate puhata, kui olete viinud Spacecomi kõrgemale tasemele. Õnnestub teil nüüd puhata?Töö pakub mulle rahuldust. Kuni see on nii, ma ei mõtlegi mingile puhkusele.

Milles siis on edu valem? Kuidas tehakse karjääri veduridepoo meistrist Eesti Aasta ärimeheni?See on elementaarselt lihtne: sa pead sündima õigesse peresse, saama hea hariduse, tegema kõvasti tööd, sul peab olema õnne - ja veel 10-15 muud niisugust väheolulist tegurit.

TASUB TEADA

Oleg Ossinovski edukas aasta.- Skinest Rail, Ossinovskile kuuluva Skinest Grupi suurim firma, sai 91 mln eurose mahuga suurtellimuse Usbekistanis, sellest ligi pool on Skinest Raili osa.- Skinest Rail tähistas 20. tegevusaastat. Käive kasvas 2,5 korda 270 miljoni euroni, puhaskasum 50% võrra 33 miljoni euroni.- Grupp võitis riigihanked Gruusias ja soetas enam kui 2000 uut raudteevagunit.

Aasta ÄrimeesAjalehe Äripäev poolt alates 1993. aastast välja antav tiitel, mis omistatakse aasta jooksul enim silma paistnud ärimehele.Oleg Ossinovski kasuks langes valik tema eelmise aasta jõulise kasvu tõttu. Eelmisel aastal võitis tiitli pangandusse taastulnud Rain Lõhmus, aasta varem Hillar Teder julgete laienemistega Ukrainas.

www.aripaev.ee lugejate hinnangul vääris tiitlit Lätis jõuliselt turgu haarava, suurima Eesti kapitalil ekspedeerimisfirma CF&S omanikud Karin ja Tarmo Nurmetalo. Ossinovski valisid lugejad teisele kohale. Lisaks neile kandideerisid Aasta Ärimehe tiitlile Eesti ühe edukama idufirma GrabCAD üks asutaja ja juht Hardi Maybaum, mobiilimänge tootva Creative Mobile juht ja osanik Vladimir Funtikov ning viimase aasta jooksul jõuliselt haaret laiendanud Heiti Hääl.

Kuidas vastab Ossinovski teda Sotsiaaldemokraatliku Erakonna rahastamises kahtlustajaile, keda Eesti ärimeestest autoriteediks peab ning mille alusel oma firmasse töötajaid valib, loe pikemalt tänasest Äripäeva kaaneloost.

Autor: Rivo Sarapik, Viktoria Ladõnskaja

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt