Marta Jaakson • 14. august 2013 • 3 min
Jaga lugu:

"Läbirääkimised käivad"

Äripäevale teadaolevat on lähipäevil sündimas viimaste aastate suurimad tehinguid Eesti meediaturul, kus Eesti Meedia juhtkond eesotsas Mart Kadastikuga ostab firma välja Norra börsifirmalt Schibsted.

Anonüümsust palunud allika sõnul on Eesti Meedias käimas tehingule eeelnev due diligence ehk audit, mis peaks lõppema mõne nädala jooksul. Tehing tähendaks Eestis uut omanikku Postimehele, Kroonpressi trükikojale, telekanalile Kanal2, raadiojaamadele Kuku ja Elmar, viiele suuremale maakonnalehele eesotsas Pärnu Postimehe ja Sakalaga ning reale ajakirjadele Baltimaades. Lisaks kuulub Eesti Meediale pool ASist Ajakirjade Kirjastus, Õhtulehest ja Express Postist, millede aktsiatele on  Äripäevale teadaolevalt eelisostuõigus teisel aktsionäril Ekspress Grupil.

Loodi uus meediafirma. Võimalikule tehingule viitab ka asjaolu, et Mart Kadastik koos teiste Eesti Meedia juhatuse liikmete Meelis Luhti, Toomas Issaku ja Kroonpressi, Eesti Meedia tütarettevõtte, juhi Andres Kulliga lõid juuni lõpus ühise ettevõtte OÜ TAMM meedia, mille põhitegevusalaks ajalehtede kirjastamine. Ettevõte on registreeritud samale aadressile, Gildi 1, kus asub täna Eesti Meediale kuuluv Tartu Postimees.

"Ettevõte (TAMM Meedia - mille esimene osa tuleb meeste eesnimedest - toim.) on loodud sellepärast kui peaks tekkima vajadus, nimetame seda ka võimaluseks teha mingisugune juhtkonnapoolne väljaost," ütles Andres Kull eile. Ta ei välistanud, et tehtud on ka pakkumine ning otsitakse investoreid. "Ma ei salga, firma on loodud ja me oleme arutanud kuidas see võiks toimuda," märkis Kull.

Kull lisas, et negatiivseim stsenaarium oleks see kui Schibsted Eesti Meediat ei müü. "Kogu selle protsessi käigus on kaotatud kindlasti mingil määral usaldust ja jätkamine oleks suhteliselt keeruline nii tegevjuhtidele kui ka omanikele," ütles Kull ja kinnitas, et protsessid on väga algusjärgus.

Kidakeelsed ettevõtjad. Teised Eesti Meedia aktsionärid olid eile Kullist kidakeelsemad. TAMM Meedia suuromanik Mart Kadastik ütles eile Äripäevale, et uut lehte ei ole plaanis välja hakata andma. "Läbirääkimiste fakt on õige, kõik muu spekulatsioon," kommenteeris ta täna ilmunud artiklit.

Juhatuse liige Toomas Issak nentis vaid, et kommentaare annab Mart Kadastik.  "Meil on nihukene kokkulepe, et mina neid asju ei kommenteeri," vastas Issak küsimusele, mis puudutas uue firma loomist ja võimalikku Eesti Meedia ostu norrakatelt. Kroonpressi juht ja TAMM Meedia üks osanik Andres Kulli kinnitas samuti, et uut lehte välja andma ei hakata. Ta kinnitas, et Schibsted on ilmutanud huvi müüa.

Emaettevõtte Schibstedi müügisoov võib tuleneda sellest, et Eesti Meedia võlg emaettevõtte ees on enam kui12 miljonit eurot. Samuti pole Eesti Meedia toonud norrakatele omanikutulu viimased kaheksa aastat.

Mis hinnaga ettevõte müüdaks ja kas ostuhuviga astub üles ka Ekspress Grupp, loe pikemalt tänasest Äripäeva paberlehest.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt