Indrek Kald • 19. september 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Vaata, kuidas IRL arvutas Savisaare korruptsiooni kulu

"Savisaare korruptsioon võtab su perelt 1000 eurot aastas. Teeme sellele lõpu!" – nii reklaamib end kohalike valimiste eel Tallinnas IRL. Kuidas nad selle numbri välja arvutasid?

IRLi linnapeakandidaat Eerik-Niiles Kross saatis Äripäevale arvutuse lihtsustatud kujul. Ta viitas Eesti korruptsiooni tajumise indeksile, mis oli 2011. aastal 6,4 ehk 3,6 punkti väiksem kui korruptsioonivaba riigi tase, mis on 10.

"Saksa teadlased Dreher ja Herzfeld on 2005. aastal välja arvutanud, et ühe punkti võrra madalam korruptsiooniindeks tähendab iga inimese kohta 425 dollari ehk 319 euro võrra väiksemat rahvuslikku rikkust. See tähendab, et kui Eestis korruptsiooni poleks, oleksime inimese kohta 319×3,6=1148 eurot rikkamad. See on 2526 eurot keskmise leibkonna kohta, kus on 2,2 inimest. Seega halvendab korruptsioon meie elatustaset oluliselt enam kui tuhat eurot pere kohta," selgitas Kross.

Kuna alates 2012. aastast korruptsiooniindeksit koostava organisatsiooni Transparency International metoodika muutus, siis 2012. aasta numbrite osas seda loogikat rakendada ei saa, lisas Kross.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt