23 jaanuar 2013

Läti teel maksuparadiisiks

Lätis muutis 1. jaanuarist tulumaksuseadust, millega kaasneb soodne maksusüsteem valdusettevõtetele, sealhulgas mitteresidentidel, kirjutab tänane Äripäev.

Seadusemuudatus tähendab seda, et dividendide maksmise puhul ei ole nende väljamaksmine juriidilistele isikutele maksustatud.

"Olime oma Läti partnerbüroo, advokaadibüroo Martins Bunkus kaudu juba eelmine aasta informeeritud 2013 alguses aset leidvatest maksusüsteemi muudatustest ning mitmed meie kliendid tundsid selle vastu koheselt elavalt huvi - nii need, kes juba tegelesid Lätis ettevõtlusega, kui ka need, kellel varem kogemus Lätis puudus," kommenteeris Advokaadibüroo Ahas & Heringson GLO partner ja vandeadvokaat Enno Heringson. 

Tänaseks on ta oma Läti kolleegide abiga asutanud Lätis juba kaks holdingule orienteeritud äriühingut ning lähiajal teeb ilmselt veel üks klient otsuse oma peamiste valdusäriühingute osas. "Võrreldes Küprose või Maltaga on holdingu haldamine Lätis kindlasti mugavam ning tunduvalt odavam nii Riia geograafilise läheduse kui ka odavamate teenuse hindade ja lõivude poolest. Samas oluline moment, mida tuleks teada Läti äriühingute maksustamisest, on see, et erinevalt Eestist maksustatakse Läti äriühingu poolt teenitavat tulu 15% määraga," selgitas Heringson.

Loe seadusemuudatuse detaile tänasest Äripäevast.

 

Autor: Alyona Stadnik, Rivo Sarapik

Hetkel kuum