Raivo Sormunen • 25. jaanuar 2013 kell 7:00

Tallinna Vee kasum oodatust poole suurem

AS Tallinna Vesi teenis aasta viimases kvartalis 8,7 miljoni eurose kasumi. Analüütikute ootusi ületati üle poole võrra.

Kui LHV Pank ootas veefirma kvartalikasumiks 6,0 miljonit eurot, siis Swedbank vaid 5,24 miljonit eurot.

Swedbank märkis oma täna hommikul avaldatud värskes analüüsis, et veefirma võimaliku kasumilanguse taga on aastatagused kõrged baasnumbrid, mis olid tingitud veevõrkude rajamisest saadud ehitustuludest. Praeguseks on ulatuslik ehitusprojekt aga lõppenud.

Tallinna Vee eelmise aastat koondkasumiks tuli kokku 22,6 miljonit eurot, mis on 5% enam kui aasta eest.

Veefirma märgib aruandes, et kasumi suurenemine tulenes erinevatest põhitegevusega mitteseotud teguritest: madalam tulu võrkude ehitustegevusest (-1,4 miljonit eurot võrreldes möödunud aastaga), ühekordne võlgade laekumine 2011. aastal (-0,5 miljonit eurot), peamiselt mitterahaline finantskulude kasv 2011. aastal (1,4 miljonit eurot), dividendide tulumaks (-0,2 miljonit eurot võrreldes möödunud aastaga).

Ühe kasumikasvu põhjusena toob Tallinna Vesi välja, et kui swap-lepingute tõttu saadi 2011. aasta neljandas kvartalis laenulepingute ümberhindamisel 0,67 miljonit eurot finantskulusid, siis eelmisel aastal 0,35 miljonit eurot finantstulusid.

Üle ootuste hea oli ka Tallinna Vee müügitulu, mis ulatus kvartalis 13,7 miljoni euroni (+4,8%), samas kui analüütikud ootasid keskmiselt pooleprotsendilist käibekasvu.

Veefirma märgib, et suurim kasv tuli müügist väljaspool teeninduspiirkonda, mis kasvas 17%, 1,3 miljoni euroni. Saadud ülereostustasu teeniti küll 67% enam, kuid selle kogumaht (0,27 miljonit eurot) on suhtena koondkäibesse väga madal.

Müük eraklientidele teeninduspiirkonnas aasta jooksul ei muutunud, jäädes kuue miljoni euro tasemele, samas kasvasid tulud äriklientidelt  5,0% võrra, 4,8 miljoni euroni, peamiselt tööstussektori tõusu tõttu.

Veefirma aktsia lõpetas eile 9,72 eurol ehk kõrgeimal tasemel pärast 2010. aasta maid. Aktsiat on aidanud tõsta investorite üha kasvav usk, et võitluses Konkurentsiametiga jääb veefirma peale ning pole sunnitud oma veetariife alandama.

Heade tulemuste peale võiks oodata täna aktsiahinna tõusu.

Hetkel kuum