Indrek Kald • 7. veebruar 2013 kell 9:13

Habakuked sisenesid Riia kaubanduspindade turule

Metro Capital Management laiendab haaret Läti kaubanduspindade turul, pidades läbirääkimisi 13 000 m2 projekti arenduseks Riia kesklinna piirkonnas.

Samasugune suurprojekt on ka eelmise aasta lõpus Riias avatud 8000 ruutmeetrine Prisma hüpermarket.

"Nõudlust sarnaste ühele ankurüürnikule keskendunud kaubanduspindade järele on Riia turul kindlasti veel ning ka meie arendustööd sel suunal jätkuvad," kommenteeris keskuse arendamist juhtinud Metro Capital Managementi osanik Arle Mölder.

Prisma Läti ja Leedu piirkonna juht Pekka Sääskilahti sõnul on Riias kaubanduspindade turu areng Tallinnast veidi maha jäänud ning suured esmatarbekaupade müüjad alles kujundavad oma positsioone.

"Prisma soovib sellel turul tugevaks tegijaks saada, mistõttu avasime Riias eelmise aasta viimastel kuudel korraga kaks uut hüpermarketit," selgitas ta.

Hüpermarketi kõrval asub 9000ruutmeetrine parkimismaja. Projekti koguinvesteering oli ligikaudu kümme miljonit eurot.

Metro Capital Managementi omanikud on Madis Habakuk, Arle Mölder, Sulo Nigul ja Iveta Habakuk.

Prisma hüpermarketi omanikeks on võrdsete 50protsendiste osalustega Metro Capital Managementi tütarettevõte ja Leedust juhitav kinnisvarainvesteeringutele keskenduv investeerimisfond Lords LB Baltic Fund I. Ehitustööde peatöövõtja oli Kartas Buve SIA.

Lords LB Asset Management juhib üle 34,4 miljoni euro väärtuses varasid, investeerides neid oma fondide kaudu Baltimaade kinnisvarasse. 2010–11 omandas Lords LB Baltic Fund I Tallinna kesklinnas Metro Plaza büroohoone.

Metro Capital on rahvusvaheline varahaldusettevõte kontoritega Tallinnas ja Riias. Ettevõtte hallatavate varade maht on üle 50 miljoni euro.

Hetkel on firmal ehituses Väike-Kalamaja elamukvartal Soo tänaval, Valgevase Kodu elamukvartal Valgevase tänaval, Burmani Maja kortermaja Kreutzwaldi tänaval, Kadrioru kortermajad Raua 10 ja Wiedemanni 11 ning Eesti Raudtee endise peahoone renoveerimine kortermajaks Vanalinnas Pikk tn 36.

Hetkel kuum