Laura Mallene • 13 märts 2013

Tarand: parteiline pärisorjastamine on üleüldine

Europarlamendi saadiku Indrek Tarand märkis Tallinna linnas toimuva personalipoliitika kommentaariks, et parteilise pärisorjastamise instinkt tekkis bolševikel juba ammu ning paraku on juhtivate bolševike poolt muudetud ka Eesti erakonnaelu keskseks talaks.

Tarand jätkas:

Loomulikult on suurele juhile vaja obrokit maksta, sest tema annab siis parteilisi ametikohti ja asetusi ringkondades, avaliku raha eest teostatavaid tellimusi jne.

See, mida Toobal ja Savisaar etendavad antud hetkel munitsipaalvallas, on lihtsalt mündi üks külg. Räpane, inimväärikust ning demokraatia printsiipe porri tallav tegevus.

Mündi teisel küljel askeldavad aga Kalev Lillo ja teised reformierakondlased, kelle käekiri pärisorjastamisel on veidi modernsem, kuid põhimõtteliselt sama. Kust ikkagi siis tulevad ümbrikud? Maaslamajat küll pole ilus jalaga lüüa, aga meenutagem siiski IRLi noodaga püütud liikmeid ja hiljutist finantsskeemi elamislubade müümisest saadud rahaga... 

Nii et bolševistliku parteisüsteemi ja erakondade rahastamise veidruste likvideerimine on üks olulisemaid ettevõtmisi, mis meie ühiskonnal edukalt sooritada tarvis on. Näeme, kas Rahvakogule tehtud ettepanekutest ka mõni riigikogus kasutusele võetakse. Kui mitte, siis ma ei hakkaks igaks juhuks ennustama, kuhu meie riigi areng jõuab. Ehkki ma tegelikult tean seda.

Hetkel kuum