Piret Reiljan • 4. juuni 2014 kell 15:24

"Maja on ehitatud  pangalaenu eest"

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus ütles Äripäevale, et ehitas Viimsi maja pangalaenu eest, mida ta maksab tagasi 30 aastat.

Järgneb ministri kirjalik kommentaar muutmata kujul.

"Võtsin maja ostmiseks ja ehitamiseks üheksa aastat tagasi - 2005. aastal- pangast isikliku eluasemelaenu. Maksan seda laenu pangale tagasi 30aastat ja selle eest on ehitatud ka maja, millele viitate. Laen ondeklareeritud. Teil on võimalik seda kontrollida avalikest allikatest.Võtsin laenu ja ehitasin maja algusest peale selle teadmisega, etsinna asuvad elama ka mu vanemad. Mul on hea meel, et sain oma vanemaidsellisel moel aidata ja tänu võetud pangalaenule neile uue kodu anda.Küll aga pole ma kunagi soovinud seda ajalehes kogu maailmalekuulutada."

Äripäev esitas ministrile ka mõned täiendavad küsimused ja minister vastas järgnevat:

"Minu isikliku eluaseme pangalaenu maksed on tasutud minu poolt ja minupangakontolt. Samuti maja ehitusega tehtud kulutused. Need ondokumentaalselt ka pangas tõestatud.

Nagu olen varasemalt korduvalt Äripäevale vastanud - majas elavad minuvanemad ja vend, kellest keegi ei ole avaliku elu tegelane ja kelleprivaatsust ma palun austada. Suvisel ajal elame sealsamas ka meieabikaasaga (Rain Rosimannusega - toim)."

Pentus-Rosimannus jättis aga vastamata, kas ta sai oma isalt Väino Pentuselt raha, olgu siis laenu maksmiseks või ehitustöödeks. Seda ei olegi keegi kahtluse alla seadnud, et laen oli Pentus-Rosimannuse nimel ja tema tegi ka laenumakseid pangale.

Äripäev kirjutas, et ministri maja ehitamisel kasutati Autorollo tegevusest saadud raha ja selles artiklis tuginesime kohtuandmetele, täpsemalt tunnistajate poolt vande all ja kinnisel istungil antud ütlustele, millest rääkis hageja tänasel Autorollo kohtuistungil. Eraldi kinnitas täna Äripäevale ka Tiit Pohl, et andis Väino Pentusele ettevõtte sularaha laenumakseteks Viimsi maja eest.

 

Hetkel kuum