16. september 2014 kell 12:51

Eesti idu GrabCADi suurtehing

Täna allkirjastasid Eesti idufirma GrabCAD ning maailma suurim 3D printerite ja printimislahenduste tootja Stratasys lepingu GrabCADi ostmiseks.

Ostu-müügi tehing viiakse lõpule eeldatavasti septembri lõpus, seejärel liigub GrabCADi tegevus Stratasys Global Products and Technology Groupi alla. GrabCADi kaaslooja ning tegevjuht Hardi Meybaum jätkab ettevõtte juhtimist grupi siseselt, seisab pressiteates.

Techcrunch.com hindab tehingu väärtuseks ca 100 mln dollarit ehk 77 mln eurot.

“GrabCAD loodi ideega tuua kokku kogu maailma insenerid ja aidata neil teha koostööd, et tuua turule kiiremini veelgi paremaid tooteid,” sõnas GrabCADi tegevjuht Hardi Meybaum. “Ühendades jõud Stratasysega, turuliidriga 3D printimises on meil võimalik laiendada disainivaldkonnas ühe maailma põnevaima ning innovaatilisema tehnoloogia haaret,” lisas Meybaum.

Tehinguga loodab Stratasys pakkuda oma klientidele täiustatud koostöölahendusi ja tööriistu ennekõike 3D CADi kontekstis. GrabCAD Workbench tööriista lisandumine Stratasyse pakutavate teenuste hulka annab võimaluse edendada kommunikatsiooni ning 3D printimisprotsessi kasutuslihtsust, ühtlasi arendada lahendusi ja kasvatada kasutajate kogukondi.

“Stratasys saab GrabCADi lisandumisega juurde juhtiva pilvepõhise inseneridele mõeldud koostööplatvormi, mis võimaldab hallata, jagada ja kuvada CAD faile,” sõnas Stratasyse tegevjuht David Reis. “Me usume, et suurendades 3D CAD failide kättesaadavust ja koostööd, suudame me kiirendada 3D printimislahenduste ja Stratasyse teiste toodete kasutuselevõttu,” lisas Reis.

2010. aastal loodud GrabCAD tegeleb inseneridele suunatud CADi tarkvara arendamisega ning teinud inseneridele üle kogu maailma kättesaadavaks pilves baseeruvad 3D CADi koostöölahendused ning tööriistad. GrabCADil on rohkem kui 1.5 miljonit kasutajat, kel on ligipääs avalikule CAD failide kogule ning võimalus olla ühenduses inseneridega üle kogu maailma.

Autor: 1321-aripaev

Hetkel kuum