Ärilehe paberversioon lõpetab senisel kujul

10. jaanuar 2014, 00:00

Eesti Päevaleht sulgeb paberil Ärilehe ja hakkab selle asemel tegema iga lehe lõpus 4–5-leheküljelist teemapäeva, mis neljapäeval on ärist. Uus süsteem alustab 6. jaanuarist.

Delfi ja EPLi ühendtoimetuse juht Urmo Soonvald ütles, et otsus on ka rahaliselt põhjendatud. “Pole ju mõtet teha ühtegi otsust, mille rahaline mõju on negatiivne,” märkis ta ja kinnitas, et ühtegi töötajat otsuse pärast ei koondata. “Kõik jätkavad,” märkis ta.

Tema hinnangul kaasneb muutusega parem operatiivsus, laiem teemadering ja kasvav tähelepanu Ärilehe online-uudistele.

Soonvald kirjeldas, et esmaspäe­vase lehe lõpus on Sport, teisipäeval Ärileht, kolmapäeval Forte, neljapäeval Tervis ja reedel Tarbija.

“Neist nii Ärilehe kui ka Tarbija tegemine on valdavalt EPLi ja Delfi ühise majandustoimetuse – Ärilehe – õlgadel,” lausus ta.

Ekspress Grupi nõukogu liikme Aavo Koka hinnangul on tegemist tavapärase formaadi muutusega. Tema sõnul on suured Eesti meediaturu liikumised tingitud eelkõige sellest, et  ­Schibstedt otsustas Balti riikidest lahkuda. “See käivitas mõne protsessi. Aga arvatavasti lähema poole aasta jooksul saavad asjad selgeks. Need liikumised on kõik aga sellised, mis meediatarbijate igapäevategemisi kuidagi ei puuduta,” märkis Kokk.

Ekspress Grupi juht Gunnar Kobin Ärilehe osalist sulgemist kommenteerida ei soovinud.

Samuti ei soovinud teemat kommenteerida Eesti Päevalehe tegevtoimetaja Andres Eilart ja majandustoimetuse juht Harry Tuul.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    09. January 2014, 19:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing