Vara kantimise eest tingimisi

05. veebruar 2014, 00:00

Eelmisel reedel mõistis Harju maakohus kaheaastase tingimisi vangistuse OÜ Arktik endisele juhatuse liikmele Elvis Kadajale. Arktik tegeles aastaid jahutatud toiduainete hulgimüügiga, kuid pankrotistus 2009. aastal pärast varast tühjaks tõstmist.

Arktiku pankrotieelsest vara­kantimisest kirjutas Äripäev 2009. aasta detsembris. Mait Meri­loole ja Peep Kallastele kuulunud Arktik oli varem edukas hulgimüügifirma, kuid selleks ajaks juba pool aastat pankrotis. Ettevõte oli enne pankrotti muutnud nime OÜks Külmtarne ja firmal oli võlgu üles jäänud 1,44 miljoni euro eest.

Liigutas firmast välja üle miljoni. Kadaja sai Arktiku omanikuks ning juhiks 2008. aasta detsembris – endiste omanike Meriloo ja Kallaste asemel.

Ta sõlmis Arktiku nimel kaks kahjulikku tehingut, mille kaudu liigutas firmast välja ligi 1,1 miljonit eurot.

Esimeses maksis ta 320 000 euro suuruse osamakse osaluse eest OÜs Saaremaa Kala, kuid Arktik ei saanud tehingu tulemusel lõpuks tagasi ei raha ega osalust.

Teise samal ajal toimunud tehinguga põhjustas Kadaja Arktikule 760 000 euro suuruse kahju, kui ostis Arktiku endise omaniku Meriloo teiselt firmalt kaks kinnistut. Sarnaselt teise tehinguga jäi firma ka siin ilma nii rahast kui ka kinnistutest.

Lisaks sellele oli Kadaja seotud ühe teise pankrotistunud ettevõttega OÜ RDT Invest. Kohtuotsuse järgi müüs Kadaja auto­vedudega tegelenud firmat volituse alusel juhtides maha ette­võtte autopargi ja sai selle eest sularahas 45 000 eurot. Seda raha ta firma kassasse ei kandnud.

Ei näe endal süüd. Kuna autode turuväärtuseks hinnati 72 658 eurot, leidis kohus, et summa ulatuses põhjustas Kadaja firmale ja firma võlausaldajatele kahju.

Karistuse kaks aastat tingimisi vangistust kolmeaastase katseajaga saigi ta selle teo eest. Tegevuse eest Arktikus määras kohus talle lühemad karistused ja luges need kaetuks raskema karistusega.

Kadaja ennast kohtus süüdi ei tunnistanud ning palus end õigeks mõista. Kohtuotsus ei ole veel jõustunud ning pooled saavad selle edasi kaevata.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    04. February 2014, 18:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing