Fortumo: sihime igal pool turuliidreid

12. veebruar 2014, 00:00

Mobiilimakseteenust pakkuv Eesti firma Fortumo hakkab tegema koostööd Singapuri juhtiva mobiiloperaatoriga SingTel.

“Igal turul, kuhu siseneme, üritame saada suuremat tükki, sest kui saad lepingu turuliidriga, siis tulevad väiksemad ettevõtted järele,” selgitas Fortumo kommunikatsioonijuht Mattias Liivak. “Singapuri ettevõte SingTel on sealsel turul juhtiv operaator, neil on 3,2 miljonit kasutajat,” lisas ta.

Singapuri leping ei ole Liivaku kõige suurem. “Kui võrrelda Singapuri lepingut India või Hiinaga, siis on see mitu korda väiksem. Need ei ole võrreldavad,” ütles Liivak.

Liivaku sõnul Singapuris nende nime juba teatakse. “Siin on pigem läbirääkimiste küsimus, mis saab lepingusse kirja, et kõik oleks sellega rahul,” sõnas ta.

Kontorit Singapuris ei avata, need on olemas Indias ja Hiinas. Teenus on kohandatav ega vaja inimest kohapeale. “Kõige tähtsam on tehniline lahendus ja leping,” märkis Liivak.

Fortumo eesmärk on saada igas riigis 100% katvust, see tähendab lepinguid kõikide mobiiloperaatoritega. Samuti on eesmärk laieneda uutesse riikidesse. “Kui vaadata nimekirja riikidest, kus me teenust juba pakume, siis enamik Euroopast, Põhja- ja Lõuna-Ameerikast on kaetud,” rääkis Liivak. “Aasia ja suurem osa Aafrikast on katmata, selle aasta fookus on nendel turgudel.”

Uusi nutitelefone läheb ­Liivaku sõnul praegu kõige rohkem India ja Aafrika turule. ­“Aasia piirkonnas kulutatakse mobiilimaksetele rohkem kui Euroopas ja ning seal on väike hulk krediitkaardiomanikke, seega see on meile hea pinnas,” selgitas Liivak.

 

Taust

 • 2,5 miljardit klienti

Singapuri kõrval tegutseb Fortumo Indoneesias, Malaisias, Tais ja Vietnamis.
Fortumo teatas hiljuti, et alustas koostööd Hiinas China Mobile’i ja China Telecomiga, Hispaanias Telefónicaga, Norras Telenoriga, Šveitsis Swisscomiga ja Ukrainas Kyivstariga.
Fortumo mobiilmakseteenusel on nüüd umbes 2,5 miljardit kasutajat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  11. February 2014, 20:17
  Otsi:

  Ava täpsem otsing