Seed Forum aitas idudel astuda esimese sammu

05. märts 2014, 00:00

Eile toimus järjekorras 19. Seed Forumi investorkonverents, kuhu pääsenud üheksa idufirmat kohtus investoritega, et leida oma ideedele rahastust.

“Tegelikult on see üritus 5% kogu sellest protsessist, mis neid rahani viib,” ütles Seed Forumi Eesti esindaja Rando Pärna. “See, et nad täna oma kontaktid said ja õhtul suursaadiku juures suhelda saavad, on väga väike osa sellest, mis edasi toimub. Seda tulemust võime näha mõne kuu pärast. See on pika tee algus,” lisas ta.

Eilne Seed Forum algas välja valitud üheksa idufirma kiirete müügiesitluste ehk pitch’idega. Seejärel võttis sõna Norra suursaadik Eestis Lise Grevstad, kes rääkis Eesti ja Norra koostöö olulisusest innovatsiooni alal ja kuidas Seed Forum on norralastele inspiratsiooniks. Tema sõnul teeb enam kui 800 Eesti ettevõtet Norra ettevõtjatega koostööd.

“Miks me nii hästi koos äri teeme? Sest me mõlemad oleme Euroopas ja jagame innovatsioonikultuuri,” sõnas ta.

Rohkem naisi. Üritusel kõnelenud DNB esindaja Mari Mõis rõhutas, et oluline on idufirmadesse kaasata rohkem naisi, sest naised kasutavad rohkem sotsiaalvõrgustikke, nutitelefone ja tahvelarvuteid ning teavad, milliseid tooteid on vaja.

Pärast esinejate ettekandeid oli idudel võimalus pikemaks, seitsme minutiga piiratud esitluseks, misjärel küsisid kohal olnud investorid täpsustavaid küsimusi. Lisaks tegevuse kirjeldamisele tõid rahastust otsivad firmad igas ettekandes välja oma potentsiaalse turu, võimalikud konkurendid, vajaliku summa, käibe- ja kasvuprognoosi ning ettevõttest väljumise strateegia.

Küpsemad valiti välja. Seed ­Forumi koolituse läbinud firmade seast valis hindamiskomisjon välja seitse kohalikku ettevõtet ja kaks Lätist, kes pääsesid investorkonverentsile. Pärna sõnul valitaksegi tavaliselt 10–15 koolitusel osalenu seast 5–6 Eesti ettevõtet ja kolmandik või pool lõpp­üritusele jõudnutest tulevad välismaalt, kus nad on sama koolituse läbi teinud. Valiku kriteeriumid on piisav valmisolek ­investorite ette astumiseks ja atraktiivsus.

“Valisime selle järgi, et oleks investorile atraktiivne, ja kui endal oleks  parasjagu 100 000 taskus, siis oleks selliseid ettevõtteid, kuhu oleks ise nõus raha panema,” märkis Pärna.

Eile olid esindatud riskikapitalifondid SmartCap ja Ambient Sound Investments, Eesti äriinglite esindus EstBAN, mõni Soome investor, advokaadid ja äriomanikud.

 

Tasub teada

 • Seed Forumil osalenud idufirmad

Upsteem – meeskonna- ja personalitöö juhtimine
haamer.net – veebioksjonid
4 b.e.e (Läti)  – energiaauditid
+ID – ID-kaardi lugeja
Timber Diameter – mobiilirakendus puidu mõõtmiseks
Ave Trans Group (Läti) – kaubalogistika
Rahu – tervise jälgimine
ViewData – andmebaasi ja äritarkvara lahendused
Cumulus – laevamudeli arendajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  04. March 2014, 19:40
  Otsi:

  Ava täpsem otsing