VKG kasum vähenes ligi poole võrra

24. aprill 2014, 00:00

Viru Keemia Grupi 2013. aasta kasum vähenes 44 protsenti, 19,4 miljonile eurole, 2012. aastal teenis kontsern 34,9 miljonit eurot.

Kontserni müüdud toodete kulu kasvas 10,2 protsenti, 181,4 miljoni euroni, selgus VKG aastaraamatu auditeerimata tulemustest.

VKG juhatuse esimehe Priit Rohumaa teatel on toodete kulude kasv seotud eelkõige suurenenud keskkonna- ja ressursitasudega ning samuti Euroopa Liidu karmistuvate nõudmistega. Näiteks mõjutab Rohumaa sõnul VKG tootmist oluliselt 1. jaanuaril jõustuv MARPOLi direktiiv, mis nõuab oluliselt väiksemat väävlisisaldust merekütustes.

Rohumaa kirjutas VKG aastaraamatu sissejuhatuses, et kontserni eesmärk on luua alus, mis kindlustaks ellujäämise ka halvemates tingimustes, näiteks majanduslanguses. VKG jaoks halvemad tingimused väljenduksid ka maailmaturu madalates naftahindades, mis ei kata järjest suurenevat kulude kasvu.

“Märkimisväärselt on kasvanud ja kasvamas riigi maksukoormus, põlevkivi enda kaevandamise hind, tööjõukulud ning uutest keskkonnainvesteeringutest tulenev omahinna kasv,” loetles Rohumaa. Tema sõnul on VKG mure põhjuseks toodangu omahinna suur kasv viimastel aastatel, nafta hinnaprognooside 25% languse trend ning riigi ebareaalselt suured ootused sektori maksustamisel.

VKG käive kasvas mullu 2,2 protsenti, 220,4 miljoni euroni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    23. April 2014, 19:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing