De La Gardie maja vahetas omanikku

02. mai 2014, 00:00

Trigoni taustaga ettevõtja ­Kristel Meose sõnul ostis ­Lepidus Invest Tallinnas Viru tänava alguses asuva De la ­Gardie hoone pikaajalise investeeringu eesmärgil.

Hoone müüs fond EPI Baltic I. Tehingu hinda pooled ei avalda.

Lepidus Invest OÜ juhatusse kuuluv Meos ütles, et ettevõte investeerib eelkõige kinnisvarasse. Ettevõtte investeeringute juht on Zenith Capital Management.

Küsimusele, kas Lepidus sai hoone turuhinnast soodsamalt, vastas Meos: “Kui ostja ja müüja leppisid hinnas kokku, siis oli tehing turuhinnas.”

Edaspidi on ettevõttel plaanis tagada rahavoog ja pikaajaline vara väärtuse kasv investorile ning säilitada hoone ja selle kasutuse sobivus vanalinna miljöösse. De la Gardie hoone väärtustena nimetas Meos stabiilset rahavoogu ja seda, et tegemist on märgilise tähtsusega hoonega Tallinna vanalinnas.

EPI Baltic ostis Tallinna vanalinnas magusal ostutänaval asuva hoone 2006. aastal.  Neljakorruselises hoones on üle 2100 ruutmeetri pinda.

EPI Balticu fondijuht Jussi ­Palmu sõnul on De La Gardie ­A-klassi hoone, millel on kindlad üürnikud, ja tema ettevõte on väga rahul, et see seniajani nende portfellis oli.

“Me jätkame turul aktiivse ostjana Balti Võimaluste Fondi kaudu, mis on avatud ka uutele investoritele,” märkis Palmu.

 

Mis on mis

 • Lepidus Invest OÜ

Loodi 2013. aastal mitme omanikuga ettevõtte ­Zenith Capital Management OÜ poolt.
Juhatusse kuuluv Kristel Meos on varem töötanud ka ASis Trigon Wealth Management, kust ta 2011. aastal lahkus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  01. May 2014, 15:23
  Otsi:

  Ava täpsem otsing