Molycorp võib vajada lisaraha

23. mai 2014, 00:00

Sillamäelgi tegutseva Molycorpi kahanev rahajääk tõstatas spekulatsiooni, et ettevõte võib vajada lisakapitali.

Nimelt on Mojave Deserti haruldaste muldmetallide tootmise venimine ajanud ettevõtte võlakirjade tootluse rämpsvõlakirjade tasemele, vahendas Bloomberg.

Siinse ettevõtte juhatuse esimees David James O’Brock-Kaljuvee ütles, et omaniku võimalik lisakapitali vajadus Molycorp Silmetit ei puuduta. “Teeme oma investeeringuid. Omaniku surve on rohkem toota.” Ta seletas, et Silmetil on pikka aega olnud probleem, et ei ole olnud piisavalt toorainet. “Nüüd võtame tooraine Ameerikast,” rääkis ta.

Aasta lõpuks võib Molycorpi rahajääk langeda alla 100 miljoni dollari taseme, kirjutasid JPMorgani analüütikud. Molycorpi 2020. aasta juunis lõppevate 10% intressikupongiga võlakirjade tootlus oli 11,75%. Nende võlakirjade hind on kuu ajaga 7,2% kukkunud, olles halvim võlakiri 55 kaevandusettevõtte võlakirjade seas.

“Nad peavad kapitali kaasama ja saama asjad toimima,” ütles võlakirjade analüüsifirma Gimme Credit analüütik Evan Mann, kes andis Molycorpi võlakirjadele müügisoovituse. “Kui kitsaskohad püsivad, siis mingil hetkel võib turg öelda, et ­aitab küll, ja see paneb võlakirjaomanikke muretsema,” selgitas ta.

Molycorpi I kvartali 118,5 miljoni dollariline käive kujunes märgatavalt väiksemaks analüütikute 144,4 miljoni dollarilisest ootusest.

Sellise käibe juures teenis ettevõte 86,1 miljoni dollarilise kahjumi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. May 2014, 19:40
Otsi:

Ava täpsem otsing