Jakunin jätkab Venemaa Raudtee presidendina

18. juuni 2014, 00:00

Venemaa Raudtee presidendi Vladimir Jakunini lepingut pikendatakse kolme aasta võrra, kirjutas Venemaa majandusleht Vedomosti.

Ajalehe allikate sõnul allkirjastab Venemaa valitsusjuht Dmitri Medvedev lähipäevil korralduse, millega pikendatakse Jakunini lepingut veel järgmiseks kolmeks aastaks. Korraldus on juba ametitega kooskõlastatud ning saadetud valitsusse.

Jakunin on Venemaa Raudteed juhtinud juba üheksa aastat – alates 2005. aasta 14. juunist. Selle aasta kevadel rääkisid mõned ametnikud Vedomostile, et Jakunini lepingut plaanitakse pikendada aasta võrra. Enne seda arutati ka võimalust, et lepingut üldse ei pikendata. Põhjuseks oli tema vanus, juuni lõpus saab Jakunin 66aastaseks. Venemaal on riigiteenistujate soovituslik vanuse ülempiir 65 aastat ning Jakunin on de facto riigiteenistuja. Selle aasta alguses tõstis Venemaa president Vladimir Putin riigiteenistujate soovitusliku vanusepiiri 65 eluaastani, aga jättis endale võimaluse määrusega tõsta piiri 70 eluaastani.

Venemaa transpordiminister Maksim Sokolov palus hiljuti Medvedevile saadetud kirjas tal pikendada lepingut Jakuniniga. Põhjustena nimetas ta paranenud olukorda raudteetranspordis, mida ta on ise tundnud nii riigiteenistuja kui ka reisijana.

Kriitikud märgivad aga, et raudtee senise juhtkonna ajal on kiirused vähenenud ning kaubaveos kaotatakse turgu teistele transpordiliikidele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. June 2014, 19:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing