Investeerimisfirma tegutseb endiselt loata

30. september 2014, 00:00

Eestis 2010. aasta lõpus tegevust alustanud investeerimisteenust osutav My Trade Consulting tegutseb siin juba mitu aastat tegevusloata. Praeguseks on ettevõttel üleval maksuvõlad, pettunud kliendid ning 2012. aastast kriminaalasi prokuratuuris.

“Ettevõte nimega My Trade Markets ei oma finantsinspektsiooni antud investeerimisteenuste osutamise tegevusluba,” teatas finantsinspektsioon, kui uurisin, kui palju kliente on asutuse poole pöördunud murega, et nad ei saa oma raha My Trade Marketsi kontolt kätte.

Käsikäes My Trade Consulting OÜga tegutseb offshore-firma My Trade Markets Ltd, mis on registreeritud Briti Neitsisaartel – investeerimisteenuse osutamise luba pole kummalgi. My Trade Markets on oma veebisaidi andmetel Forexi maakler – seega pole kahtlustki, et tegemist on investeerimisteenusega.

Finantsinspektsioonile ei ole saadetud ka teadet selle kohta, et sellenimelisel ettevõttel oleks õigus osutada teenuseid piiriüleselt.

Finantsinspektsiooni hinnangul on tegemist ebaseadusliku investeerimisteenuse osutamisega, mis on karistusseadustiku järgi karistatav tegu.

Finantsinspektsiooni käed lühikesed. Seaduse järgi saab finantsinspektsioon teatud juhtudel piirata või peatada nende finantsasutuste tegevuse, mis kuuluvad nende järelevalve alla. “Ilma nõutava loata tegutseva ettevõtte tegevust me ise piirata või peatada ei saa. Seetõttu oleme selle teabe edastanud politseile ja prokuratuurile,” ütles finantsinspektsiooni kommunikatsioonjuht Malle Aleksius.

Inspektsioonile on My Trade Consultingu peale kaevanud kaks isikut.

Äripäeva poole pöördus My Trade Consultingu klient Kermo Taimre, kes on juba mitu aastat tegelenud valuutakauplemisega. Ta avas veidi üle kahe aasta tagasi My Trade Marketsis 30eurose konto ja on tehingutega suutnud selle kahe aastaga kasvatada 264 euroni.

Selle aasta septembrist ei pääse ta aga enam oma kontole ligi. “Kaupleja kabinetis ma näen oma kontot, kuid ühtegi tehingut teha ei saa, näitab ühenduse viga ja üldist viga,” kirjeldab Taimre.

Kadunud kui vits vette. Nii Taimre kui ka Äripäev on püüdnud ettevõttele helistada ja ka kirjutada. “Mingit vastust kuskilt pole, üks toetelefon pole isegi enam kasutusel,” selgitab klient. “Samuti on nende online’i tehniline tugi sellest saati offline’is ja nendega kontakti ei saa. Nii pole võimalik ka kontolt raha välja võtta.”

Äripäev sai kontakti My Trade Consultingu endise töötajaga, kes suhtles ettevõtte omaniku Indrek Kanteriga. Kanter palus endale küsimused saata e-postiga. Kahe nädala jooksul ei ole sealt tagasisidet tulnud. Samuti ei ole tulnud vastuseid My Trade Marketsi peakontorist.

2012. aastal ettevõtte suuromanik olnud Mart Kolu ei soovinud riiulifirmat kommenteerida. Ta andis mõista, et investeerimistegevuse luba on neil siiski taotlemisel. “Aeg teeb oma töö, see ei toimu nii kiiresti nagu bussist bussi minek,” märkis Kolu. Küsimusele, miks jäi toona ettevõttel tegevusluba saamata, vastas Kolu, et ei ole sellega kursis. “Ma ei oska sellele vastata, ei mäleta, sellest on jupp aega juba möödas,” ütles Kolu.

Küsimusele, miks ta ettevõtte maha müüs, vastas Kolu: “Ei tunne seda äri, ei paku huvi.”

Kuigi My Trade Consultingu kontodel kinni olevad summad ei tundu suured, on küsimus selles, mis on ettevõttest saanud. “Muidu on kaks aastat maha visatud aega ja raha. Mul õnnestus suure töö ja vaevaga igal aastal algne summa kolmekordistada,” märkis Taimre.

Äriregistrist selgub, et ettevõttel on 29. septembri seisuga üleval 975,95 euro suurune maksuvõlg ja 148,47eurone intressivõlg. 2013. aasta aruannet esitatud ei ole.

 

Taust

  • My Trade Consulting OÜ probleemid

Äripäev kirjutas 2012. aastal, et sama aasta suvel algatas prokuratuur kriminaalasja paragrahvi alusel, mis käsitleb tegevusloata ja keelatud majandustegevust. Põhja prefektuuri majanduskuritegude talituses eeluurimise faasis olev kriminaalasi oli seotud kolme Eesti ettevõtte tegevusega, nendest üks oli My Trade Consulting OÜ.
Kriminaalasja ajend oli finantsinspektsiooni kuriteoteade. Kahtlustusi pole kriminaalasjas seni esitatud.
Toona kuulus ettevõte Ege Groupile, kelle omanikud on Mart Kolu, Martin Kolu, Ott Krigul, Imre Kokmann, Urmo Kokmann.
Omanikud müüsid ettevõtte mullu veebruaris Indrek Kanterile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. September 2014, 20:38

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing