Tallinn hoolib ... ainult seenioridest

Kristina Traks 08. jaanuar 2008, 00:00

Tallinna linnavolikogu otsus korraldada ümber sünnitoetuste maksmise kord näitab järjekordselt, kui vähe tegelikult hoolib Tallinna keskerakondlik linnavõim linna järelkasvust.

Uue korra järgi peavad sündiva lapsukese mõlemad vanemad olema rahvastikuregistri järgi Tallinna kodanikud, üks neist lausa aasta enne lapse sündi. Alles siis saavad õnnelikud vanemad linnalt 5000 krooni lapsetoetust. Varemalt piisas toetuse saamiseks ka sellest, kui üks lapse vanematest ametlikult Tallinna elanik oli.

Summad, mis Tallinn on nõnda maksnud lapsevanematele toetuseks, pole olnud üüratud - eelmisel aastal näiteks vaid 25,6 mln krooni. Pealinna ligi 6 miljardi kroonise eelmise aasta eelarve juures oli see pisku.

Kuid asjal on ka teine külg. Eakatele leiab Tallinna igal aastal järjest rohkem raha. Sel aastal juba 850 krooni per pensionär. Asja ametlik nimi, tõsi, on hinnatõusu kompensatsioon. Tänavu kulub pensionäride toetamiseks (loe: lojaalsete ja ka pisku eest tänulike valijate kinnihoidmiseks) linnaeelarvest 78 miljonit krooni ehk kordades rohkem kui sünnitoetusteks. Igaüks võib siit ise järeldada, kellest Savisaare linnavõim tegelikult hoolib ...

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 19:14

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing