Suure kinnisvarapakkumiste arvu taga on korduvad kuulutused

14. aprill 2008, 17:00

Nädalaga langes elamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks 0,41%. Langus ei ole küll suur, kuid siin tuleb märkida, et tegemist on järjestikuse kaheksanda langusnädalaga. Nende langusnädalate jooksul on KV.EE indeks langenud kokku tagasihoidliku 2,3%. Aastataguse ajaga on aga pakkumishindade indeks vähenenud 9,7%.

Kõik siiski õnneks ei lange. KV.EE portaali elamispindade pakkumiste hulk on nädalaga suurenenud 1,46%. Aastaga on portaali lisandunud pea 7800 elamispindade pakkumist, mis teeb pakkumiste arvu aastaseks kasvuks 60%.

Suures pakkumiste arvu kasvus ei saa paraku veel valikuvõimaluse laia kasvu näha. Tänases turuolukorras, kus müügitempo on napp, on mitmed kinnisvaraarendajad andnud oma arendatavad korterid müügile mitmele vahendusettevõttele. See tähendab aga seda, et nii mitmedki pakkumised on portaalis kahe-, kolme- või isegi enamakordselt.

Pakkumiste dubleerimine ei puuduta ainult uusarendusi. Momendil on portaalis pakkumisel ka vähemalt üks vana korter, mida peale omaniku müüb koguni 11 maaklerit.

Maaklerid peavad turuolukorrast tulenevalt pakutavat teenust arendama. Kui kogu müümine seisneb pakkumise portaali sisestamises ja huvilise telefonikõne ootamises, siis on raske edu saavutada. Iga maakler peab praegu väga tõsiselt mõtlema, mida teha peale pakkumise portaali sisestamist, mis aitaks müügile kaasa.

KV.EE Indeks ja pakkumiste indeks

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 19:14
Otsi:

Ava täpsem otsing